Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jižní Moravu se sjedou milovníci Babett. Utkají se ve dvanáctihodinovém vytrvalostním závodě

 
pondělí, 12. srpna 2019, 09:26

Milovníci Babett a mopedů všeho druhu se sejdou 14. září v Pánově u Hodonína. Společně se pak utkají ve dvanáctihodinovém štafetovém závodě inspirovaném například slavným Le Mans. Ve dvou až sedmičlenných týmech budou mít za úkol objet co nejvíce okruhů na autodromu během 12 hodin.

První ročník závodu se konal na polygonu Tatry v Kopřivnici v roce 2018. S nápadem přišel Babetta Klub Brno.„Letos jsme si připravili podstatně větší a zábavnější akci, kde si na své příjdou nejenom jezdci ale také diváci," prohlašují organizátoři na webu.

Závod se bude konat na motokárové dráze v Pánově u Hodonína. Cílem závodu je připravit co možná nejspolehlivější moped a ujet na ní v týmu 2–7 jezdců, kteří se budou střídat dle svého uvážení, za 12 hodin co možná nejvíc kilometrů (kol) s minimem, nebo nejlépe žádnými poruchami.

Inspirací nám je i slavný Le Mans

Organizátoři se akcí odkazují i na rok 1988, kdy skupina 3 týmů po dvou jezdcích kroužila 24 hodin po Hungaroringu na originálních Babettách a najeli za tu dobu přes 1000 km. „Řekli jsme si, to je ono, přesně tohle by se mělo podniknout, ale pro začátek raději jen na 12 hodin, už jen z důvodu pronájmu okruhu,“ uvádí organizátoři. Tento typ závodu je podle nich srovnatelný se závody 500 mil Indianapolis nebo s 24h Le Mans, jen s tím rozdílem, že se jede na mopedech.

Závod nově i pro stadiony a jiné mopedy

Letos chtějí pokračovat v podobném duchu, závod však rozšíří také o další mopedy. Možnost dostanou všechny mopedy s automatickou převodovkou jako jsou Puch, Peugeot a další v kategorii MIX a úplnou novinkou jsou STADIONY, ty budou mít svoji vlastní skupinu. Podle účasti budou rozděleny do více kategorií.

Možnost podání přihlášky a další informace najdete na webových stránkách akce.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Závody mopedů / Dominik David
 


 

Kam dál?

Po Lužánkách pobíhala vietnamská prasátka. Honili je hasiči i...

pondělí, 12. srpna 2019, 08:30

Humorné okamžiky zažili v sobotu odpoledne návštěvníci lužáneckého parku. Z ohrady Veřejné zeleně města Brna totiž...

Lucku poškodili v nemocnici. Pomůže ji benefiční oslava.

neděle, 11. srpna 2019, 20:17

Zdravá holčička zůstala po narkóze ve vigilním komatu. Každodenní péče je finančně nákladná. Nyní jí pomůže výtěžek z...

Poctivá nálezkyně v Brně vrátila peněženku, ve které bylo 57 tisíc...

neděle, 11. srpna 2019, 17:38

O peníze, za které se dá pořídit dvoutýdenní all inclusive dovolená na Kapverdských ostrovech, přišel v pátek...

Jihomoravští sedláci berou plošné trávení hrabošů jako poslední...

sobota, 10. srpna 2019, 15:50

Jihomoravští zemědělci vnímají plošné hubení hrabošů, jehož povolení vzbudilo tento týden silnou kontroverzi, jako...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.