Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lucku poškodili v nemocnici. Pomůže ji benefiční oslava.

 
neděle, 11. srpna 2019, 20:17

Zdravá holčička zůstala po narkóze ve vigilním komatu. Každodenní péče je finančně nákladná. Nyní jí pomůže výtěžek z narozeninové oslavy masážního salonu.

Lucka se narodila jako zdravé dítě. Když v šesti letech začala mít potíže s kyčelními klouby, obrátili se její rodiče na nemocnici. Potíže po léčbě pominuly, nicméně lékaři chtěli zdravotní stav došetřit pomocí banálního vyšetření prováděného v narkóze. Po ní došlo u Lucky k dušení a poškození mozku z nedostatku kyslíku. Následky jsou trvalé. Lucinka nechodí, mluví pouze šeptem, sama se nenají. 

Od osudného vyšetření uběhlo šest let. O Lucku pečuje její maminka, která proto nemůže chodit do práce. Péče je velice nákladná a fyzicky i psychicky náročná. 

Narozeninová oslava, která pomáhá


V Brně již sedm let působí masážní salon Tawan, jehož doménou jsou thajské masáže. Každoročně připravuje na své narozeniny oslavu s benefičním charakterem. Letos se majitelé rozhodli věnovat veškerý výtěžek z narozeninové oslavy právě Lucince.

Akce "Show and the City" se koná 26. Září v hotelu Barceló na Šilingrovom náměstí v Brně a je inspirovaná seriálem Sex ve městě. Zúčastní se jí řada známých tváří ze showbyznysu  i z podnikatelské sféry. K vidění budou módní přehlídky známých brněnských modních atelierů a celý večer bude moderovat Eva Decastelo. Zazpívá Leona Gyongyosi i Monika Bagárová, na housle předvede své umění Michal Hejč. A přijdou i kouzelníci Lukáš a Pavel Šeklin.

Organizátorky ze spolku Dnes pomáhám

Spolupořadatelem je dobročinný spolek Dnes pomáhám, který zastřešuje charitativní část večera. Výtěžek půjde do správných rukou, jelikož Lucka potřebuje péči opravdu 24 hodin denně. Jen krmením stráví každý den 2,5 hodiny. Mnoho peněz stojí i ortopedické boty, ortézy a různé cvičební pomůcky. Lucka si moc přeje asistenčního psa, který ale stojí několik set tisíc korun.

Narozeninová oslava je určená veřejnosti. Více informací naleznete na webových stránkách akce.

Napsal(a) redakce | Foto Dnes pomáhám
 


 

Kam dál?

Poctivá nálezkyně v Brně vrátila peněženku, ve které bylo 57 tisíc...

neděle, 11. srpna 2019, 17:38

O peníze, za které se dá pořídit dvoutýdenní all inclusive dovolená na Kapverdských ostrovech, přišel v pátek...

Jihomoravští sedláci berou plošné trávení hrabošů jako poslední...

sobota, 10. srpna 2019, 15:50

Jihomoravští zemědělci vnímají plošné hubení hrabošů, jehož povolení vzbudilo tento týden silnou kontroverzi, jako...

V neobydleném domě na Podnásepní vznikne 22 bytů. Noví obyvatelé se...

sobota, 10. srpna 2019, 11:20

Po rekonstrukci neobydleného domu na ulici Podnásepní vznikne dvaadvacet nových bytů. Kromě sociálních bytů vzniknou i...

Skoro třicet světlých dvanáctek prošlo testem kvůli bezpečnosti a...

sobota, 10. srpna 2019, 10:57

Po dvou letech jsme do testového souboje opět vyslali piva. Naposledy jsme zkoumali pivo nealkoholické, letos došlo na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.