Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do centra Brna vyjede speciální vůz. Na Svoboďáku bude měřit kvalitu ovzduší

 
pátek, 9. srpna 2019, 08:27

Na náměstí Svobody vyjede v pondělí 12. srpna speciální vůz. Jeho úkolem bude změřit kvalitu ovzduší v centru Brna. Jde o mimořádnou událost, neboť v centru Brna jinak žádná kontinuální měření neprobíhají. Akce bude trvat do 30. srpna 2019.

Sběr dat provede mobilní vůz, který bude měřit koncentrace prachových částic PM10, jemných prachových částic PM2,5 a PM1, oxidu dusičitého, oxidu uhelnatého a oxidu siřičitého.

Vůz bude zjišťovat také hodnoty meteorologických veličin, tedy směru a rychlosti větru, teploty, tlaku a relativní vlhkosti vzduchu.

Výsledky budou po jejich zpracování zveřejněny na webových stránkách www.brnenskeovzdusi.cz.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MMB
 


 

Kam dál?

Od začátku léta se na jihu Moravy utopilo už dvacet lidí

čtvrtek, 8. srpna 2019, 12:49

Jihomoravští záchranáři od začátku června vyjížděli ke dvěma desítkám případů tonutí, naposledy v pondělí. Zhruba...

Příští rok začne rekonstrukce Veveří až po Grohovu

čtvrtek, 8. srpna 2019, 12:34

Brno plánuje na příští rok rekonstrukci prvního úseku ulice Veveří od křižovatky s Žerotínovým náměstím po Grohovu...

Město nechá odtáhnout betonové zátarasy u Hokejové haly mládeže

čtvrtek, 8. srpna 2019, 10:28

Vedení města přistoupí k dalšímu kroku k vyřešení situace v lokalitě Ponava. Brno zde vede spor s podnikatelem Liborem...

FOTO: Řidiči a zaměstnanci dopravního podniku dostanou nové uniformy

středa, 7. srpna 2019, 12:48

Dopravní podnik města Brna pořídí pro řidiče a další zaměstnance nové uniformy. Skupina dvaceti řidičů a řidiček...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.