Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město nechá odtáhnout betonové zátarasy u Hokejové haly mládeže

 
čtvrtek, 8. srpna 2019, 10:28

Vedení města přistoupí k dalšímu kroku k vyřešení situace v lokalitě Ponava. Brno zde vede spor s podnikatelem Liborem Procházkou ohledně užívání pozemků v lokalitě okolo bývalého fotbalového stadionu Za Lužánkami, hotelu Bobycentrum a Hokejové haly mládeže na Sportovní. Právě na parkovišti poslední zmíněně budovy leží od zimy betonové bloky. Město je nyní nechá odstranit a na náklady majitele, společnosti Fair Lease, s. r. o., odtáhnout.

Dlouholetý spor s Liborem Procházkou dostal nový náboj o letošní zimě. V prosinci minulého roku začaly totiž firmy napojené na podnikatele vybírat parkovné v okolí Bobycentra. Poté zamezili vjezd i na parkoviště u hokejové haly, kam vozí každý den desítky rodičů své děti na trénink.

Brno tento čin napadlo u Městského soudu, který vydal předběžné opatření, jenž zakázalo firmám Libora Procházky vybírat parkovné či zakazovat lidem vjezd. Rozhodnutí pak ještě v červenci potvrdil Krajský soud. 

ČTĚTE TAKÉ: Soud vydal předběžné opatření: Procházkovy firmy nesmí bránit ve vjezdu na parkoviště u Boby a hokejové haly

Město Brno je vlastníkem pozemků okolo Bobycentra a bývalého stadionu za Lužánkami. Na těchto pozemcích má však Libor Procházka soudem přiznané nemovitosti - chodníky, silnice, lavičky, sloupy veřejného osvětlení. Právě kvůli těmto majetkům nemůže město na svých pozemcích v lokalitě stavět, ani s nimi jinak nakládat.

„Na základě předběžného opatření obě společnosti sice zanechaly výběru parkovného a aktivit s tím souvisejících, ale na parkovišti u hokejových hal, resp. na dotčených pozemcích, se stále nachází citybloky, dopravní značka, přívěs a mobilní zábrany, které společnosti využívaly k výběru parkovného. Umístění takových překážek je v rozporu jak s výše uvedeným předběžným opatřením, tak s právem soukromým, a město proto přistupuje dalším krokem k ochraně svých práv,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

NAPSALI JSME: Brno chce u soudu prokázat, že je vlastníkem komunikací okolo Bobycentra

Betonové bloky tedy na parkovišti leží stále. Přestože město už je jednou v zimě nechalo odstranit. Na druhý den se ale na místě zátarasy objevily znovu. Původně odtažené bloky tak stále leží ve skladech Brněnských komunikací. „Současné zátarasy opět uskladníme. Pokud si pro to někdo přijde a prokáže, že je vlastník, uhradí nám poplatek za odvoz, tak mu to dáme," uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Brněnský magistrát vyzval společnosti, aby  bloky odstranily nejpozději do konce června. To se však nestalo. Proto radní schválili, aby zátarasy pracovníci Brněnských komunikací odstranili.

 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

FOTO: Řidiči a zaměstnanci dopravního podniku dostanou nové uniformy

středa, 7. srpna 2019, 12:48

Dopravní podnik města Brna pořídí pro řidiče a další zaměstnance nové uniformy. Skupina dvaceti řidičů a řidiček...

V Brně se za první půlrok narodilo rekordní množství miminek

středa, 7. srpna 2019, 10:22

Fakultní nemocnice Brno zaznamenala za letošní první pololetí rekordní počet porodů. Bylo jich 3118, což je o 85 více...

Inspektoři kontrolovali kvalitu zmrzlin. Třetina vzorků obsahovala...

středa, 7. srpna 2019, 10:12

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se v létě zaměřili na kontrolu kvality točených i...

Hodová chasa o víkendu roztančí Řečkovice a Mokrou Horu    

úterý, 6. srpna 2019, 18:00

Počet krojovaných párů na hodových slavnostech v Řečkovicích a Mokré hoře každoročně roste a letos tomu nebude jinak....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.