Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnští chilli mistři ve světě opět váleli. Jejich unikátní omáčky získaly dva gastro Oscary

 
úterý, 6. srpna 2019, 15:05

Jedna již v minulosti oceňovaná omáčka a jedna úplná novinka. Brněnští výrobci chilli omáček My-Chilli slaví po vyhlášení letošního ročníku cen World Great Taste Awards v Londýně hned dvojnásobný úspěch. Po hvězdičce, někdy označované jako Oscar gastrokultury, získala BBQ omáčka se sušenými rajčaty a Smokey Honey Mustard, která se k českým zákazníkům ještě ani nedostala. Pro Brňany Jana Jaška a Richarda Belžíka jde přitom už o několikáté významné světové ocenění.

„Za naši BBQ omáčku se sušenými rajčaty jsme sklidili první místo v kategorii BBQ omáček už v soutěži World Hot Sauce Awards v americké Louisianě. Ocenění z Londýna nás těší o to víc, že v něm nehraje roli jen pálivost – ta je ostatně u této omáčky nízká –, ale hlavně chuť výrobků,“ říká jeden ze dvou spoluzakladatelů My-Chilli Richard Belžík.

V Londýně bodoval i nováček

Druhá oceněná omáčka s pracovním názvem Smokey Honey Mustard (Uzená medová hořčičná) má úplně jiný příběh – je to mezi výrobky My-Chilli nováček. „Do Londýna jsme vlastně poslali prototyp a pro naše zákazníky ji budeme vyrábět na začátku srpna. Hledali jsme způsob, jak ještě víc zatraktivnit naši už tak oblíbenou Hořčičnou medovou omáčku tak, aby přinesla další zajímavé a neobvyklé chuťové tóny. Experimentovali jsme s uzenou chutí, mexickými chipotle chillipapričkami a dalšími ingrediencemi. Výsledek, který londýnským porotcům zachutnal, si zákazníci mohou objednat v našem e-shopu kolem poloviny srpna,“ informoval Jan Jašek, druhý ze spolumajitelů My-Chilli.

Na gastro Oscarech nebodovali poprvé

Na této soutěži bodovali Jan Jašek a Richard Belžík již potřetí v řadě. Před rokem zde uspěla jejich Macho Mustard – Chlapská hořčičná omáčka a v roce 2017 to byla Hoppy Smoked Peppers – omáčka z uzených chillipapriček s přídavkem chmele.

„Ceny Great Taste, které vyhlašuje Cech dobrého jídla, jsou označovány za Oscary ve světě jídla. Logo Great Taste zaručuje, že výrobek, na kterém ho najdete, je kvalitní a důvěryhodný,“ píší organizátoři na svém webu. Výrobky skvělé chuti vybírá přes 500 porotců z celého světa.

Firmu založili s osmilitrovým hrncem, tyčovým mixérem a malou zahrádkou

Společnost My-Chilli založili Jan Jašek a Richard Belžík v roce 2014. Sami o sobě tvrdí, že jsou dva kamarádi, kteří se s podporou rodin pustili do podnikání v gastro byznysu. „Firmu jsme založili s minimálními investicemi, osmilitrovým hrncem na omáčky, ručním tyčovým mixérem a zásobou chilli paprik z desetimetrové zahrádky. A s obrovským nadšením,“ píší o sobě na svém webu www.my-chilli.eu.

Za pět let, které od založení uplynuly, mají na kontě již celou řadu ocenění. Od regionální ceny Výrobek roku Chillibraní, přes americkou nejprestižnější soutěž chilli omáček World Hot Sauce Awards až po londýnskou World Great Taste Awards.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto My-Chilli | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

Matka skončila se dvěma malými dětmi na ulici. Pomohla jí všímavá...

úterý, 6. srpna 2019, 11:39

Duchapřítomná byla svědkyně, která v noci na neděli uviděla slabě oblečenou osmatřicetiletou ženu se dvěma dětmi, jak...

Brněnští strážníci školí seniory v oblastech, kde by mohli být...

úterý, 6. srpna 2019, 11:14

Zájem seniorů o brněnské kurzy Senior akademie, které pro ně pořádá městská policie, je značný. Od založení akademie v...

Místo pláče smích. Dětskou pohotovost Fakultní nemocnice začali...

úterý, 6. srpna 2019, 10:34

Rozveselit nemocné děti i jejich rodiče. Takový úkol si dávají za cíl Zdravotní klauni, kteří po republice uskuteční ...

Oblíbený nafukovací Měsíc uvidí lidé v Brně na Noc padajících hvězd....

úterý, 6. srpna 2019, 09:37

Během jediného víkendu se stal hitem. Nyní bude nafukovací Měsíc brněnské hvězdárny a planetária opět vystaven venku,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.