Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnští strážníci školí seniory v oblastech, kde by mohli být ohroženi. Zájem je stále větší

 
úterý, 6. srpna 2019, 11:14

Zájem seniorů o brněnské kurzy Senior akademie, které pro ně pořádá městská policie, je značný. Od založení akademie v roce 2006 ji absolvovalo už více než 1600 seniorů, prozradila Martina Fröhlichová z preventivního oddělení strážníků. Cílem kurzů je vyškolit dříve narozené tak, aby se snížilo riziko, že se stanou obětí trestné činnosti.

„Zájem o akademii je stále velký, ale vzhledem ke kapacitě přednáškového sálu, což je 100 míst, bohužel nemůžeme uspokojit všechny zájemce. V době zápisů sledujeme, že pokud by byl k dispozici i pětkrát větší sál, byli bychom schopni ho naplnit," uvedla Fröhlichová.

Nejstarším účastníkem byl dvaadevadesátiletý pán

Dosud nejstarším absolventem byl muž, kterému bylo v době přihlášení do 12. ročníku (2017/2018) dvaadevadesát let. Zápis do ročníku 2019/2020 se už uskutečnil, začíná se v září, končí v dubnu. Na seniory čeká 25 vyučovacích bloků po třech hodinách.

Studium je zaměřené především na kriminální, pořádkové, dopravní nebo požární rizika, která seniory ohrožují. Ale také na zvýšení jejich informovanosti ve spotřebitelské, zdravotní, sociální, psychologické či finanční problematice.

K dispozici jsou i kurzy první pomoci či ukázky sebeobrany

„Mimo přednášky pro posluchače organizujeme exkurze na pracoviště Integrovaného záchranného systému a městských firem, jako je například Dopravní podnik města Brna či Brněnské komunikace. Dále mají posluchači možnost absolvovat volitelné kurzy první pomoci, ukázky sebeobrany či zdravotní a pohybová cvičení," uvedla Fröhlichová.

Absolventi akademie by podle strážníků měli mít dostatek informací, aby se nestali obětí. Měli by také být připraveni přispět svými znalostmi ke zvýšení bezpečí lidí, kteří žijí v jejich okolí, především pak jejich méně aktivním vrstevníkům.

Napsal(a) ČTK | Foto MP Brno
 


 

Kam dál?

Místo pláče smích. Dětskou pohotovost Fakultní nemocnice začali...

úterý, 6. srpna 2019, 10:34

Rozveselit nemocné děti i jejich rodiče. Takový úkol si dávají za cíl Zdravotní klauni, kteří po republice uskuteční ...

Oblíbený nafukovací Měsíc uvidí lidé v Brně na Noc padajících hvězd....

úterý, 6. srpna 2019, 09:37

Během jediného víkendu se stal hitem. Nyní bude nafukovací Měsíc brněnské hvězdárny a planetária opět vystaven venku,...

VIDEO: Hasiči se po dlouhých 55 hodinách dostali k muži zavalenému ve...

úterý, 6. srpna 2019, 09:00

Přes stovka lidí se zapojila do záchrany mladého muže, kterého v sobotu zavalila studna ve Velkých Pavlovicích na...

Nová úroveň cvičení. ZONE4YOU nabízí exkluzivní přístup k péči o tělo

pondělí, 5. srpna 2019, 18:52

Rozehřát se na posilovacích strojích, protáhnout se na józe, chytnout barvu v soláriu a odpočinout si ve wellness....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.