Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnský policista zachránil na dovolené v Bulharsku život tonoucímu muži

 
čtvrtek, 1. srpna 2019, 09:41

Pomáhat a chránit. Takové je heslo českých policistů, kterého se očividně drží i mimo službu a v osobním volnu. Potvrzuje to případ brněnského policisty. Davida Maša, který slouží v brněnském obvodním oddělení Výstaviště, zachránil na dovolené v Bulharsku život dvaaosmdesátiletému krajanovi.

Maša byl s rodinou na dovolené v Bulharsku. Při jedné z procházek po pláži spatřil v moři asi třicet metrů od sebe muže, který se choval velmi divně. V ten den byly dost velké vlny, u pláže vlála červená vlajka a muž se ve vodě doslova plácal.

Po chvíli pozorování Maša vyhodnotil, že má muž velké problémy a vydal se mu na pomoc. Když k tonoucímu připlaval, zjistil, že jde o seniora, který se drží u hladiny jen z posledních sil.

Maša tonoucího seniora otočil na znak, držel mu hlavu nad hladinou a táhl ho na břeh. Kvůli velkým vlnám šlo i pro trénované policistu o velmi náročný úkol. Záchrana byla však naštěstí úspěšná. Na břehu už si seniora převzali plavčíci a poskytli mu zdravotnickou pomoc.

Jak poté hrdina zjistil, zachráněným je dvaaosmdesátiletý český krajan. Bez pomoci policisty by se nejspíš zpátky do Česka už nikdy nepodíval.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto PČR
 


 

Kam dál?

Brněnské hlavní nádraží bude opraveno v termínu. Ponechání stavědel...

středa, 31. července 2019, 16:19

Záchrana a konzervace historických stavědel z 19. století na brněnském hlavním nádraží nakonec nezpozdí stavbu a provoz...

VIDEO: Brňanka našla na zahradě mládě lišky, zemřelo při převozu do...

středa, 31. července 2019, 15:41

Nečekaného návštěvníka našla na zahradě třicetiletá Brňanka v Řečkovicích a zavolala strážníky. Mládě lišky však ještě...

Brno postaví na Mendláku sochu Johannu Gregorovi Mendelovi

středa, 31. července 2019, 11:19

Brno plánuje vybudovat sochu odkazující na zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. Mendel působil v Brně jako...

Na Svoboďáku se symbolicky oběsili lidé stojící na tajícím kusu ledu

úterý, 30. července 2019, 21:15

Extinction Rebellion opět v akci. Po protestu proti fast fashion v brněnské Olympii se vydali na náměstí Svobody. Za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.