Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Brňanka našla na zahradě mládě lišky, zemřelo při převozu do útulku

 
středa, 31. července 2019, 15:41

Nečekaného návštěvníka našla na zahradě třicetiletá Brňanka v Řečkovicích a zavolala strážníky. Mládě lišky však ještě před příjezdem odchytářů uteklo do garáže.

Proškolená hlídka našla zvířátko schované mezi uskladněným nábytkem. Strážnice po chvíli mládě opatrně polapila do odchytového oka a ve spolupráci s kolegou lišku umístila do klece.

Při převozu do útulku městské policie si však odchytářka všimla, že malé lišče začíná silně slinit. Ještě před předáním veterináři  nemocné mládě bohužel uhynulo.

Na lišku je vždy lepší nesahat a rovnou zavolat odborníky

„Pokud se liška vydá do blízkosti člověka, neznamená to hned, že je nemocná. Může se jednat o zvíře, které ztratilo plachost. V každém případě je lepší na lišku nesahat a zavolat odborníky,“ upozorňuje Zdeněk Machař ze záchranné stanice Ptačí centrum. Lidé mohou volat na linku 156, do záchranných stanic nebo myslivcům.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MP Brno
 


 

Kam dál?

Brno postaví na Mendláku sochu Johannu Gregorovi Mendelovi

středa, 31. července 2019, 11:19

Brno plánuje vybudovat sochu odkazující na zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. Mendel působil v Brně jako...

Na Svoboďáku se symbolicky oběsili lidé stojící na tajícím kusu ledu

úterý, 30. července 2019, 21:15

Extinction Rebellion opět v akci. Po protestu proti fast fashion v brněnské Olympii se vydali na náměstí Svobody. Za...

Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků. Highjump...

úterý, 30. července 2019, 19:42

Největší cliffdivingový meeting střední Evropy, přední světoví skokani ze světové série, česká skokanská elita,...

Brno opraví bývalou školku, vzniknou byty i třída pro 28 dětí

pondělí, 29. července 2019, 17:00

Brno plánuje rekonstrukci objektu bývalé mateřské školy v ulici Pod Nemocnicí. Asi za 68 milionů vybuduje polyfunkční...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.