Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno opraví bývalou školku, vzniknou byty i třída pro 28 dětí

 
pondělí, 29. července 2019, 17:00

Brno plánuje rekonstrukci objektu bývalé mateřské školy v ulici Pod Nemocnicí. Asi za 68 milionů vybuduje polyfunkční objekt s mateřskou školou, společenskou částí a bytovým domem s pečovatelskou službou. Práce by měly být hotové na podzim roku 2021.

Brněnští radní schválili zahájení zadávacího řízení na rekonstrukci objektu. „Čeká ho rekonstrukce a nadstavba a ze severní části i přístavba," uvedl mluvčí magistrátu města Brna Filip Poňuchálek. Vznikne polyfunkční objekt. Ve východní části bude v prvním nadzemním podlaží mateřská škola až pro 28 dětí.

Ve zbytku prvního podlaží bude společenská část a ve druhém a třetím podlaží bude 16 bytových jednotek o velikosti 1+kk a 2+kk s menší společenskou místností a kuchyňským koutem a také sociální zázemí pro obyvatele domova.

Kapacita bytů pro seniory je v Brně nedostačující, chybí přes tisíc bytů

Všechny části budou mít samostatné vstupy. Pro vstup do druhého a třetího podlaží s bytovými jednotkami bude přistavené schodiště a výtah. Suterén bude sloužit jako technické zázemí objektu. „Zahrada se rozdělí na plochu pro mateřskou školu s herními prvky a altán pro byty s pečovatelskou službou," řekl Poňuchálek. Vznikne také 20 parkovacích stání.

Brno má skoro 1000 bytů zvláštního režimu, které poskytuje seniorům formou domova s pečovatelskou službou. Kapacita ale nedostačuje, město registruje několik tisíc žádostí o umístění do těchto bytů.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

I tvůj hafan může darovat krev a stejně jako dobrman Sorbon třeba...

pondělí, 29. července 2019, 15:40

Že krev darují lidé, je už stará známá věc, že ale mohou darovat krev i pejsci, to je novinka. V Česku na jaře vznikl...

Brněnská MHD zdarma? Od začátku srpna nebudou muset platit dopravu po...

pondělí, 29. července 2019, 10:30

Vylepšení se dočkala turistická karta BRNOPAS. Od 1. srpna nebudou muset její držitelé platit za cestování brněnskou...

PRŮZKUM: Tetování se v Česku líbí každému druhému. Třetina lidí svého...

pondělí, 29. července 2019, 08:51

Zdobení těla tetováním se líbí více než polovině lidí a jen pětina si myslí, že může svým nositelům způsobit problémy v...

Pod hladinou Prýglu se topil muž. Strážníci a záchranáři ho přivedli...

neděle, 28. července 2019, 17:09

Včasný zásah zachránil život. Brněnští strážníci a záchranáři společnými silami přivedli zpět k životu muže, který se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.