Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kvůli horkému počasí umístilo Brno-střed na Zelný trh mlžítko. Do ulic opět vyjedou i kropicí vozy

 
středa, 24. července 2019, 15:30

Na Zelný trh dnes městská část Brno střed umístila nové mlžítko. To by mělo pomoci lépe snášet horké počasí pro procházející i prodejce. Kromě toho budou městem od zítřka projíždět i kropicí vozy.

Kvůli horkému počasí, které se v posledním týdnu opět vrátilo na území jižní Moravy, nainstalovala městská část Brno-střed nové mlžítko na Zelný trh. To by mělo pomoci lépe snášet vysoké teploty návštěvníkům i prodejcům na trhu. „V provozu bude každý všední den minimálně od 10 do 16 hodin,“ uvedla mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Kromě toho od zítřka vyjedou do ulic města i kropicí vozy. Ty budou projíždět ulicemi Masarykova, náměstí Svobody, Kobližná, Jánská, Orlí, Dominikánská, Josefská, Minoritská, Zámečnická, Zelný trh a Rašínova. Kropení bude probíhat prozatím ve čtvrtek a v pátek, vždy mezi desátou dopolední a čtvrtou hodinou odpolední. Vozy budou ulicemi projíždět třikrát denně. „Rozšíření o další dny bude záviset na aktuálním počasí,“ dodala Dobešová.

Kropení ulic a veřejných prostranství, na kterých se pohybuje velké množství lidí, je vhodné z několika důvodů. Dochází tak ke zchlazení rozpáleného povrchu ulice a ke zvlhčení a pročištění vzduchu. Takzvané ozónování se provádí kropením pitnou vodou, která po střetu s rozpálenou betonovou plochou vytvoří vodní mlhu. „Projít po pokropené ulici je sice příjemné a má to smysl. Mnohem lepší je ale to, když v ulici rostou stromy. Ty zaprvé město nic nestojí, neplýtvá se pitnou vodou a ve výsledku jsou mnohem efektivnější,“ řekl Brňan Petr Zelinka.

V Brně fungují také pítka s pitnou vodou, která jsou umístěna převážně v centru města

Brňané navíc mohou využít pítka s pitnou vodou, která jsou umístěna jak v historickém centru Brna, tak například i v Lužánkách nebo na Poříčí či Kraví hoře. Tato místa jsou zvláště při vysokých teplotách, které aktuálně dosahují až 33 °C, zdrojem osvěžení a místem pro doplnění pitného režimu. Síť pítek i s jejich konkrétní polohou je dostupná na webových stránkách.

Napsal Sára Davidová | Foto Brno-střed
 


 

Kam dál?

Od příštího roku budou moci cestující v MHD platit za jízdenku kartou...

středa, 24. července 2019, 11:12

Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku města Brna budou nově...

Jako kouzlem vybrali za týden pro rodinu v nouzi dvacet tisíc korun....

středa, 24. července 2019, 10:30

Vznikli před dvěma týdny, během osmi dní se jim podařilo vybrat jednadvacet tisíc korun pro rodinu paní Jolany....

Kometa začala přípravu na ledě, cílem sezony bude titul

úterý, 23. července 2019, 10:45

Opět s nejvyššími cíli vstoupí do hokejové sezony brněnská Kometa, která dnes začala přípravu na ledě pod vedením...

VIDEO: Mladý Brňan chtěl skočit z Vyšehradu

pondělí, 22. července 2019, 14:00

Brněnský skokan z extrémních výšek Denis Vantuch si vybral zajímavé místo na trénink. Se svým týmem se rozhodl skočit...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.