Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Zoo Hodonín se letos narodili klokani, zebry i velbloud

 
neděle, 21. července 2019, 12:21

Na řadu letošních mláďat se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají do hodonínské zoo. Od začátku roku se tam narodili například zebry, klokani, přímorožec či velbloud. Jsou k vidění ve výbězích, řekla ČTK mluvčí zahrady Marie Blahová. V zoo v tomto týdnu přivítali letošního 100.000. návštěvníka.

Letošní rok je v Zoo Hodonín na přírůstky bohatý. Už v lednu a potom v květnu se narodila dvě mláďata sitatungy západoafrické, dříve nazývané antilopa bahenní. Mladší mládě ale v důsledku vrozené vady uhynulo a stádo nyní čítá pět kusů.

Ve druhé polovině ledna spatřilo světlo světa mládě klokana rudokrkého. "I když byl ve vaku samice pohyb spatřen již dříve, datum je dán právě dnem, kdy mládě poprvé z vaku vystrčí hlavu," uvedla mluvčí. Ve výběhu je kromě mláděte a matky další samice a jeden samec. Mládě se narodilo také klokanům obrovským, a to v polovině dubna. Ve výběhu je společně s rodiči.

Přibyli i malí kopytníci

V únoru a v dubnu se narodila dvě mláďata přímorožce arabského. Od narození jsou k vidění ve výběhu společně s oběma matkami a jedním samcem. Koncem března se narodilo mládě velblouda dvouhrbého. Jde o samičku a je to druhý odchov tohoto páru, kdy první mládě přišlo na svět v roce 2017. "Zatímco první odchov se neobešel bez komplikací, neboť rodiče neměli žádné zkušenosti a trvalo několik dní, než mládě začalo od matky samo pít, letošní mládě a matka si k sobě našly cestu bezprostředně po porodu," uvedla Blahová. Doplnila, že rodiče i mládě jsou k vidění ve výběhu.

Od dubna do května přišla na svět postupně tři mláďata zebry Chapmanovy. Všechna tři mláďata jsou samice. Stádo nyní čítá sedm kusů.

Na návštěvníky čekají i bílá lvíčata

Velkým lákadlem sezony zůstávají dvě mláďata lvů jihoafrických neobvyklé bílé barvy. Narodila se na sklonku loňského roku. "Daří se jim dobře a jsou k vidění ve společném výběhu společně s rodiči. Zda v budoucnu v zoo zůstanou, zatím není jasné," uvedla mluvčí.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším, je v ní přes 1000 zvířat asi ve 280 druzích. Loni ji navštívilo přes 172.000 lidí, což je skoro o 6000 více než v předchozím roce. V pondělí zoo přivítala letošního 100.000. návštěvníka, stalo se tak o několik dní dříve než loni.

Napsal(a) ČTK | Foto Bohuna Mikulicová
 


 

Kam dál?

Téměř čtyřicet procent Čechů letos nepojede na žádnou letní...

neděle, 21. července 2019, 08:00

Letní dovolenou letos nebude mít 39 procent lidí. Na delší dovolenou do zahraničí se chystá 23 procent Čechů. Kombinaci...

Brněnské kapele shořela při cestě na koncert dodávka se všemi...

sobota, 20. července 2019, 18:49

Členové brněnské kapely Acute Dose si v pátek na vlastní kůži zažili noční můru každého hudebníka. Při cestě na koncert...

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

sobota, 20. července 2019, 14:25

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická...

Muž okradl o hodinky strážníka, který na Mendláku roztrhával...

sobota, 20. července 2019, 10:53

Ke rvačce několika mužů na Mendlovo náměstí spěchali ve čtvrtek večer brněnští strážníci. Na místě se porvali dva...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.