Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské kapele shořela při cestě na koncert dodávka se všemi nástroji, kamarádi jim na pomoc založili sbírku

 
sobota, 20. července 2019, 18:49

Členové brněnské kapely Acute Dose si v pátek na vlastní kůži zažili noční můru každého hudebníka. Při cestě na koncert jim nedaleko za Brnem za jízdy začalo hořet auto. Dodávku stihli odstavit na benzince, pak už jen sledovali, jak auto se všemi jejich nástroji pohlcují plameny. Prakticky záhy, co se o svou zkušenost kapela podělila, zvedla se mezi jejich přáteli a kolegy vlna solidarity. Na pomoc mladým muzikantům zřídili veřejný účet a na konci září se odehraje benefiční koncert.


Kluci z kapely Acute Dose vyrazili v pátek na koncert do Ústí nad Labem. Daleko bohužel nedojeli. Zapůjčená dodávka totiž začala za Brnem hořet. „Asi kilák před pumpou kousek za Brnem se začal valit kouř přes klimatizaci do kabiny. Stihli jsme to ještě odstavit na parking za pumpou. Bohužel vedle další dodávky, která začala taky z části horet," popsali Drbně kluci z kapely. 

Požár jim napáchal škodu za zhruba 140 tisíc korun. „Shořelo pět kytar, aparáty, efekty, kabely, osobní věci. Hlavně to byla cenná osobní sbírka, kterou jsme dávali dohromady několik let. Některý věci teď už těžko seženeme a ten zvuk už je taky pryč," svěřili se.„Jen co jsme vylezli z auta, hořelo už pod motorem. Stihli jsme vytáhnout jen něco málo z kufru, do pár minut bylo auto na uhel," dodali. O příčině nehody zatím nemají tušení. 

Kamarádi okamžitě nabídli pomoc

Smutná nehoda má však naštěstí i pozitivnější stránku. „Dřív než jsme se vzpamatovali, tak už se začali ozývat lidi, že nám cokoliv půjčí nebo darují. Martin Pospíšil z kapely Noir Voir založil transparentní účet pro sbírku, kterou teď sdílí stovky lidí. Podpora a iniciativa lidí je obrovská. Jsme za to moc vděční," děkují kluci. 

Během jediného dne poslali lidé na transparentní účet už téměř 10 tisíc korun. Na 28. září je navíc naplánován benefiční koncert v Kabinetu Múz nesoucí příhodný název Acuto Dose - On Fire.

AKTUALIZACE: Během jediného týdne se vybralo 140 tisíc korun - tedy suma ve výši škody na nástrojích. Sbírka byla proto uzavřena. Kapela všem donátorům děkuje!

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Acute Dose
 


 

Kam dál?

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

sobota, 20. července 2019, 14:25

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická...

Muž okradl o hodinky strážníka, který na Mendláku roztrhával...

sobota, 20. července 2019, 10:53

Ke rvačce několika mužů na Mendlovo náměstí spěchali ve čtvrtek večer brněnští strážníci. Na místě se porvali dva...

Před hlavním nádražím v Brně začal hořet plyn u stánku s kávou, dva...

sobota, 20. července 2019, 09:41

Dva lidé se v pátek večer zranili při požáru stánku s kávou u vchodu do haly brněnského nádraží. Mladý muž pracující...

Na Kamenném vrchu uschla přes polovina stromů. Jejich těžba se ale...

pátek, 19. července 2019, 11:00

Plánovaná těžba uschlých stromů v brněnské přírodní rezervaci Kamenný vrch nezačne kvůli vytíženosti strojů dříve než v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování dopadne od ledna i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, například na služby typu Airbnb. Předpokládá to vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Pro příští rok novela v podstatě ponechává sazbu na nejvýše 21 korunách za osobu a den. O rok později by si obce mohly stanovit vyhláškou poplatek až 50 korun za osobu a den.

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.