Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnské kapele shořela při cestě na koncert dodávka se všemi nástroji, kamarádi jim na pomoc založili sbírku

 
sobota, 20. července 2019, 18:49

Členové brněnské kapely Acute Dose si v pátek na vlastní kůži zažili noční můru každého hudebníka. Při cestě na koncert jim nedaleko za Brnem za jízdy začalo hořet auto. Dodávku stihli odstavit na benzince, pak už jen sledovali, jak auto se všemi jejich nástroji pohlcují plameny. Prakticky záhy, co se o svou zkušenost kapela podělila, zvedla se mezi jejich přáteli a kolegy vlna solidarity. Na pomoc mladým muzikantům zřídili veřejný účet a na konci září se odehraje benefiční koncert.


Kluci z kapely Acute Dose vyrazili v pátek na koncert do Ústí nad Labem. Daleko bohužel nedojeli. Zapůjčená dodávka totiž začala za Brnem hořet. „Asi kilák před pumpou kousek za Brnem se začal valit kouř přes klimatizaci do kabiny. Stihli jsme to ještě odstavit na parking za pumpou. Bohužel vedle další dodávky, která začala taky z části horet," popsali Drbně kluci z kapely. 

Požár jim napáchal škodu za zhruba 140 tisíc korun. „Shořelo pět kytar, aparáty, efekty, kabely, osobní věci. Hlavně to byla cenná osobní sbírka, kterou jsme dávali dohromady několik let. Některý věci teď už těžko seženeme a ten zvuk už je taky pryč," svěřili se.„Jen co jsme vylezli z auta, hořelo už pod motorem. Stihli jsme vytáhnout jen něco málo z kufru, do pár minut bylo auto na uhel," dodali. O příčině nehody zatím nemají tušení. 

Kamarádi okamžitě nabídli pomoc

Smutná nehoda má však naštěstí i pozitivnější stránku. „Dřív než jsme se vzpamatovali, tak už se začali ozývat lidi, že nám cokoliv půjčí nebo darují. Martin Pospíšil z kapely Noir Voir založil transparentní účet pro sbírku, kterou teď sdílí stovky lidí. Podpora a iniciativa lidí je obrovská. Jsme za to moc vděční," děkují kluci. 

Během jediného dne poslali lidé na transparentní účet už téměř 10 tisíc korun. Na 28. září je navíc naplánován benefiční koncert v Kabinetu Múz nesoucí příhodný název Acuto Dose - On Fire.

AKTUALIZACE: Během jediného týdne se vybralo 140 tisíc korun - tedy suma ve výši škody na nástrojích. Sbírka byla proto uzavřena. Kapela všem donátorům děkuje!

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Acute Dose
 


 

Kam dál?

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

sobota, 20. července 2019, 14:25

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická...

Muž okradl o hodinky strážníka, který na Mendláku roztrhával...

sobota, 20. července 2019, 10:53

Ke rvačce několika mužů na Mendlovo náměstí spěchali ve čtvrtek večer brněnští strážníci. Na místě se porvali dva...

Před hlavním nádražím v Brně začal hořet plyn u stánku s kávou, dva...

sobota, 20. července 2019, 09:41

Dva lidé se v pátek večer zranili při požáru stánku s kávou u vchodu do haly brněnského nádraží. Mladý muž pracující...

Na Kamenném vrchu uschla přes polovina stromů. Jejich těžba se ale...

pátek, 19. července 2019, 11:00

Plánovaná těžba uschlých stromů v brněnské přírodní rezervaci Kamenný vrch nezačne kvůli vytíženosti strojů dříve než v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.