Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž okradl o hodinky strážníka, který na Mendláku roztrhával hromadnou rvačku

 
sobota, 20. července 2019, 10:53

Ke rvačce několika mužů na Mendlovo náměstí spěchali ve čtvrtek večer brněnští strážníci. Na místě se porvali dva mladíci se starším mužem. Během zákroku přitom okradl jeden ze svědků zasahujícího strážníka o hodinky.

Tři hlídky strážníků a státní policisté spěchali ve čtvrtek večer k bitce několika lidí na Mendlově náměstí. Ještě před jejich příjezdem tam podle hlášení dvojice mladíků ve věku 18 a 19 let nejprve slovně a poté i fyzicky hrubě napadla devětačtyřicetiletého muže.

Když se strážníci ke skupině blížili, viděli, jak šestatřicetiletý muž napálil jednomu z mladíků pěstí, a okamžitě zakročili. Na uklidnění obou stran přitom museli použít donucovací prostředky.

V nastalém zmatku při bitce upadly jednomu ze strážníků na zem hodinky. Toho využil jeden z aktérů a okamžitě si je schoval do kapsy. Jenže byl pi krádeži nachytán.

„Tím se stal podezřelým z trestného činu. Poté vyšlo najevo, že za majetkovou kriminalitu už byl v minulosti pravomocně odsouzen," doplnil nluvčí strážníků Pavel Šoba.

Zloděj přitom nebyl sám, kdo bude mít z události ještě problémy. „Ze znevážení postavení úřední osoby je podezřelý jiný šestatřicetiletý muž, který se do zákroku opakovaně vměšoval a strážníky urážel," doplnil Šoba.

Stíhání čeká i mladíky, kteří napadli devětačtyřicetiletého muže. Toho ošetřili přivolaní zdravotníci, protože si stěžoval na bolesti hlavy a nohou. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto KAM
 


 

Kam dál?

Před hlavním nádražím v Brně začal hořet plyn u stánku s kávou, dva...

sobota, 20. července 2019, 09:41

Dva lidé se v pátek večer zranili při požáru stánku s kávou u vchodu do haly brněnského nádraží. Mladý muž pracující...

Na Kamenném vrchu uschla přes polovina stromů. Jejich těžba se ale...

pátek, 19. července 2019, 11:00

Plánovaná těžba uschlých stromů v brněnské přírodní rezervaci Kamenný vrch nezačne kvůli vytíženosti strojů dříve než v...

Hrdinové mezi námi. Dvakrát zachránili svému kolegovi život

čtvrtek, 18. července 2019, 16:50

Dvakrát se panu Petrovi podařilo uniknout smrti. Pokaždé měl totiž kolem sebe statečné kolegy a shodou šťastných náhod...

Padesát let od přistání na Měsíci v Brně připomene desetimetrový...

čtvrtek, 18. července 2019, 16:50

Hvězdárna a planetárium Brno zve na oslavu jedné z největších technologických událostí v dějinách lidstva. V sobotu to...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.