Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ceny bytů v Brně dál rostou. V novostavbě dáte za metr čtvereční 80 tisíc

 
středa, 17. července 2019, 10:30

Zájem o byty v Brně roste navzdory zvyšující se ceně. Cena za čtvereční metr v brněnských novostavbách přesáhla 80.000 korun za čtvereční metr, přesto se za prvních šest měsíců v Brně prodalo dvakrát víc bytů než za první polovinu roku 2018. Informovala o tom společnost Trikaya, která ceny bydlení v Brně dlouhodobě sleduje.

„Během prvního pololetí se v Brně prodalo 459 bytů, což je dvakrát více než za prvních šest měsíců roku 2018. Největší zájem je stabilně o menší byty. V uplynulém čtvrtletí byl každý třetí prodaný byt v Brně jednopokojový," uvedl výkonný ředitel společnosti Trikaya Alexej Veselý.

80 tisíc za metr čtvereční

Ceny bytů v novostavbách v Brně dál rostou, meziročně se zvedly téměř o 13 procent. V průměru lidé za platí za čtvereční metr 80.583 korun. Průměrný jednopokojový byt přijde na 3,1 milionu korun, dvoupokojový přibližně na 4,4 milionu a třípokojový byt v novostavbě stojí v průměru 6,4 milionu korun.

Zdražování nezastavila ani nabídka bytů v nových domech sídlištního typu, které se na trhu objevily. Důvodem jsou rostoucí ceny pozemků i stavebních prací, ale také zastaralý územní plán města Brna a složitá byrokracie povolování staveb.

Očekává se další růst cen

„V příštích měsících očekáváme stále pozvolný růst cen nových bytů i zdražování pronájmů. Pokles ceny bude spíše ojedinělý, a to v případech, kdy se prodávajícím nebude dařit konkrétní nemovitost prodat," doplnil František Šudřich, obchodní ředitel společnosti Trikaya.

Situaci zklidní územní plán

Situaci na brněnském realitním trhu by mohl zlepšit nový území plán, jehož návrh připravuje Kancelář architekta města Brna, a který by měl začít platit do konce roku 2022.

Ještě před schválením nového územního plánu mají pomoci menší úpravy stávajícího územního plánu. „Začátkem července jsme odevzdali návrh, který zahrnuje menší změny, jako jsou proměny zahrad na plochy pro stavbu rodinných domů, ale také větší změny, které umožní přeměnit nevyužívané průmyslové areály na obytné čtvrti. Týká se to třeba areálů ve Slatině, Maloměřicích nebo Obřanech," uvedl ředitel kanceláře Michal Sedláček.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky byty, ceny, trh, brno

 


 

Kam dál?

Vrací se léto, koncem týdne opět přijdou tropické teploty

úterý, 16. července 2019, 17:19

Po uplynulém chladnějším týdnu se v příštích dnech začne zvolna oteplovat a koncem týdne se mají teploty pohybovat...

Archeologové našli důkazy o osídlení Křenové z 12. století

úterý, 16. července 2019, 17:00

Pozůstatky dřevěných středověkých konstrukcí, pravděpodobně z 12. století, našli archeologové při výzkumu v ulici...

Skončili v práci a otevřeli si v Brně své Cukrové nebe. Nabízí...

úterý, 16. července 2019, 15:00

Dopřát si zákusky, které lidé mlsali před více než stoletím. Takový zážitek si mohou lidé připravit v širším centru...

Daruj krevní plazmu, zachráníš život

úterý, 16. července 2019, 12:17

V Brně vznikl unikátní projekt pro pomoc potřebným. Společnost Cara Plasma, která provozuje dárcovské centrum krevní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.