Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno zvažuje stavbu mostu, který propojí Kociánku s Lesnou

 
pondělí, 15. července 2019, 15:41

Brno zvažuje propojení lokality Kociánka s Lesnou výstavbou mostu. Novinářům to řekl radní Brna pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Na Kociánce se hodně staví a město tam chce rozvíjet sociální služby, ale vede tam pouze jedna komunikace. Náklady na most by se odhadem mohly pohybovat kolem 30 milionů korun.

Radní schválili zpracování projektového záměru na vytvoření mostu. Směřoval by z Kociánky do Okružní ulice na Lesné. „V celé lokalitě je masivní výstavba nejen soukromými developery, ale záměr rozvíjet tam sociální služby má i město Brno," uvedl Kratochvíl.

V místě je například centrum Kociánka, které pomáhá handicapovaným dětem i dospělým. Vzniknout by tam mohl i první dětský hospic v České republice, který plánuje postavit organizace Dům pro Julii. Samotné město chce v oblasti stavět domov pro seniory, domov s pečovatelskou službou, ale také bytové domy.

Podle Kratochvíla vede do oblasti jediná komunikace. „Pro další rozvoj je to nedostačující. Hledáme proto variantu, která umožní komfortnější dopravu v lokalitě. Chceme předejít tomu, že vznikne výstavba, ale pak se budou lidé obracet na město, že tam nemají kudy vjet," dodal Kratochvíl.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Prýglem budou v sobotu křižovat dračí lodě. Brněnské drak nabídne i...

pondělí, 15. července 2019, 15:23

Brněnská přehrada ožije v sobotu 20. července netradičním závodem. Hladinu Prýglu ovládnou tzv. dračí lodě. První...

Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení trvalého pobytu

pondělí, 15. července 2019, 10:44

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový...

U Pohořelic prý viděli šelmu, možná pumu, policie ji nenašla

sobota, 13. července 2019, 14:29

U Pohořelic na Brněnsku dnes lidé viděli velkou kočkovitou šelmu, možná pumu. Na místo jela policie, ale zvíře nenašla....

Balancování tříleté holčičky na parapetu mohlo skončit tragédií....

pátek, 12. července 2019, 15:55

V horkých letních dnech si lidé kvůli ochlazení často nechávají otevřená okna. S dítětem v bytě se však z vidiny...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.