Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prýglem budou v sobotu křižovat dračí lodě. Brněnské drak nabídne i velký dětský den

 
pondělí, 15. července 2019, 15:23

Brněnská přehrada ožije v sobotu 20. července netradičním závodem. Hladinu Prýglu ovládnou tzv. dračí lodě. První ročník závodů "Brněnské drak" nabídne soutěžení v několika kategoriích a také velký dětský den.

Závody začnou v sobotu ráno na Kozí Horce u Vodní záchranné služby. O pohár Brněnského draka zabojují  týmy na velkých i malých dračích lodích nejen z Brna, Dačic, Vyškova, ale také z prostějova, Prahy, Štětí nebo slovenského Trenčína.

Dračí loď se poprvé objevila před více než 2000 lety v Číně. Odtud její typická dračí hlava na špici lodě a její celkové zbarvení. Její novodobá zmínka se datuje k roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong-Kongu. Odtud se sport Dračí lodě bleskově rozšířil do celého světa.

Závodí se vždy v sudém počtu na vzdálenost 250, 500 nebo 1000 metrů. zdroj: wiki

Závod Brněnské drak je součástí Českého poháru dračích lodí a také součástí seriálu ZAKI CUP 2019. Soutěžit budou muži i ženy, závod počítá také s kategoriemi pro firemní kolektivy a amatéry.

Hlavní program dračích lodí začne v sobotu 9.00 hodin jízdami velkých dračích lodí na trati dlouhé 200m a následovat bude luxusní dvoukilemtrová trať. Od 11 hodin pak nastoupí na řadu malé dračí lodě. 

Program pro celou rodinu

Součástí akce bude i velký dětský den se spoustou aktivit. Děti se mohou těšit na virtuální 3D brýle, nafukovací překážkovou dráhu, skákací hrad, malování na obličej a paddleboardy. Mezi 14. a 15. hodinou pak budou mít děti možnost svézt se na dračí lodi.

Možnost přihlášení týmu a další informace najdete na webových stránkách akce.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Budějcká Drbna
 


 

Kam dál?

Pronajímatel nesmí nájemci bránit v nahlášení trvalého pobytu

pondělí, 15. července 2019, 10:44

Některé nájemní smlouvy obsahují ustanovení, které nájemcům nedovoluje zřídit si v nájemním bytě trvalý pobyt. Takový...

U Pohořelic prý viděli šelmu, možná pumu, policie ji nenašla

sobota, 13. července 2019, 14:29

U Pohořelic na Brněnsku dnes lidé viděli velkou kočkovitou šelmu, možná pumu. Na místo jela policie, ale zvíře nenašla....

Balancování tříleté holčičky na parapetu mohlo skončit tragédií....

pátek, 12. července 2019, 15:55

V horkých letních dnech si lidé kvůli ochlazení často nechávají otevřená okna. S dítětem v bytě se však z vidiny...

Brněnská městská policie chce opravit školicí centrum

pátek, 12. července 2019, 13:14

Brněnská městská policie plánuje za desítky milionů korun opravit budovu střediska profesní přípravy v ulici Milady...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.