Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Balancování tříleté holčičky na parapetu mohlo skončit tragédií. Strážníci však hrozícímu pádu předešli

 
pátek, 12. července 2019, 15:55

V horkých letních dnech si lidé kvůli ochlazení často nechávají otevřená okna. S dítětem v bytě se však z vidiny příjemného ochlazení může stát tragédie. O tom, že se dítě v bytě s otevřeným oknem nemá nechávat bez dozoru se přesvědčila i rodina v Zábrdovicích.

Tříleté holčičky na parapetu si poprvé včera po poledni všiml náhodný kolemjdoucí. Holčička se pohybovala v otevřeném okně ve druhém patře zhruba v desetimetrové výšce. Na mužovo volání směrem k bytu ale nikdo nereagoval. Předpokládal tak, že rodiče nejspíš nejsou doma a zavolal linku 156.

Strážníci přijeli na místo ve dvou hlídkách. Viděli „Tříletá dívka si naštěstí začala se strážníky vykládat a poslechla je, když ji přesvědčovali, aby opatrně slezla do pokoje,“ uvedl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.  

Podle matky si dítě otevřelo okno samo

Dva strážníci poté pro jistotu zůstali stát pod oknem, kdyby se holčička vrátila a bylo nutné ji chytit. Druhá hlídka mezitím spěchala po chodbě k bytu a snažila se tam přes dveře spojit s někým dospělým. Strážníkům otevřela sedmačtyřicetiletá matka. Holčička si podle jejích slov otevřela okno sama, zatímco ona spala a starší dcera se sprchovala. „Tragédii se tedy podařilo předejít, z preventivních důvodů jsme však informovali sociální pracovníky, aby situaci v rodině prověřili. Záležitostí se bude zabývat i správní orgán,“ doplňuje Ghanem.

Městská policie i Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje se tak obrací na rodiče s výzvou, aby za přítomnosti malého dítěte v bytě nikdy nenechávali zcela otevřená okna, ale aby používali ventilaci. Ani síť proti hmyzu pádu dítěte nezabrání. „V uplynulých týdnech jsme řešili minimálně dva takové případy. V létě obdobných situací přibývá, protože lidé častěji větrají,“ uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Obdobné případy nejsou ojedinělé. Například loni na začátku prázdnin během několika hodin v průběhu jednoho dne vypadly z okna dvě děti.  Obě holčičky se ale podařilo zachránit.  

Napsal Hana Podhorná | Foto Pixabay.com
 


 

Kam dál?

Brněnská městská policie chce opravit školicí centrum

pátek, 12. července 2019, 13:14

Brněnská městská policie plánuje za desítky milionů korun opravit budovu střediska profesní přípravy v ulici Milady...

Na skok odpadkovým hrdinou

čtvrtek, 11. července 2019, 17:30

Haldy kabelů, staré oblečení, boty, lyžařské hůlky a injekční stříkačky. Nikdy mě nenapadlo, že se mi naskytne...

Voda koupaliště Palava na Blanensku má mírně zhoršené vlastnosti....

čtvrtek, 11. července 2019, 15:13

Přírodní koupaliště Palava na Blanensku má vodu s mírně zhoršenými vlastnostmi, dá se v ní ale koupat. Vyplývá to z...

Brněnští senioři už nemusejí být sami. Při Návštěvách POTMĚ s nimi...

středa, 10. července 2019, 14:50

Sociální start-up Návštěvy POTMĚ reaguje nejen na znevýhodnění nevidomých na trhu práce, ale také na problematiku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.