Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská městská policie chce opravit školicí centrum

 
pátek, 12. července 2019, 13:14

Brněnská městská policie plánuje za desítky milionů korun opravit budovu střediska profesní přípravy v ulici Milady Horákové. Rada města na svém zasedání souhlasila se zpracováním investičního záměru, což je první krok k připravované opravě. ČTK to řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

"Objekt naší organizaci slouží bez výraznějších změn a zásahů již od první poloviny devadesátých let, konkrétně od roku 1992. Ani přes průběžnou údržbu již bohužel jeho stav neodpovídá současným nárokům a potřebám. Některé části, jako například šatny, potřebují opravu již poměrně naléhavě," uvedl Ghanem.

Budovu strážníci využívají celoročně. Sídlí v ní škola, ve které se nastupující strážníci připravují tři měsíce v rekvalifikačních kurzech, je vybavena tělocvičnou a posilovnou. "Jako akreditované vzdělávací zařízení poskytuje SPP školení nových i zkušených strážníků také pro další městské a obecní policie z regionu," doplnil Ghanem.

Po vypracování investičního záměru bude třeba vypracovat projekt a vybrat zhotovitele. Vedení městské policie plánuje budovu přestavět, případně i dostavět.

Školicí centrum by mělo sloužit i dalším obcím

"Stěžejní je oprava šaten, zvažujeme i přístavbu a s ní související přesun tunelové střelnice z naší služebny v Křenové ulici. Tím by se zefektivnil výcvik strážníků, kteří během výcvikových dnů musejí mezi objekty přejíždět," dodal mluvčí.

Zároveň by v budově měla vzniknout spisovna a výstrojní sklad, pro které hledá městská policie zázemí už několik let. Vzhledem k rozsahu úprav práce pravděpodobně nezačnou dřív než za dva roky. Peníze potřebné na přestavbu by měly nejspíš jít přímo z rozpočtu města, které budovu vlastní. Městská policie ale bude o příspěvek žádat i Jihomoravský kraj, vzhledem k využití školicího centra i pro jiné obecní policie z kraje.

Napsal(a) ČTK | Foto městská policie Brno

Štítky ČR, policie, správa, Brno

 


 

Kam dál?

Na skok odpadkovým hrdinou

čtvrtek, 11. července 2019, 17:30

Haldy kabelů, staré oblečení, boty, lyžařské hůlky a injekční stříkačky. Nikdy mě nenapadlo, že se mi naskytne...

Voda koupaliště Palava na Blanensku má mírně zhoršené vlastnosti....

čtvrtek, 11. července 2019, 15:13

Přírodní koupaliště Palava na Blanensku má vodu s mírně zhoršenými vlastnostmi, dá se v ní ale koupat. Vyplývá to z...

Brněnští senioři už nemusejí být sami. Při Návštěvách POTMĚ s nimi...

středa, 10. července 2019, 14:50

Sociální start-up Návštěvy POTMĚ reaguje nejen na znevýhodnění nevidomých na trhu práce, ale také na problematiku...

Agresivní dobrman se zakousl do kurýra zásilek, pak zaútočil i na...

středa, 10. července 2019, 09:13

Hodonínští policisté řeší další případ napadení člověka volně pobíhajícím psem. Tentokrát se obětí stal kurýr zásilek,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.