Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brněnská městská policie chce opravit školicí centrum

 
pátek, 12. července 2019, 13:14

Brněnská městská policie plánuje za desítky milionů korun opravit budovu střediska profesní přípravy v ulici Milady Horákové. Rada města na svém zasedání souhlasila se zpracováním investičního záměru, což je první krok k připravované opravě. ČTK to řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

"Objekt naší organizaci slouží bez výraznějších změn a zásahů již od první poloviny devadesátých let, konkrétně od roku 1992. Ani přes průběžnou údržbu již bohužel jeho stav neodpovídá současným nárokům a potřebám. Některé části, jako například šatny, potřebují opravu již poměrně naléhavě," uvedl Ghanem.

Budovu strážníci využívají celoročně. Sídlí v ní škola, ve které se nastupující strážníci připravují tři měsíce v rekvalifikačních kurzech, je vybavena tělocvičnou a posilovnou. "Jako akreditované vzdělávací zařízení poskytuje SPP školení nových i zkušených strážníků také pro další městské a obecní policie z regionu," doplnil Ghanem.

Po vypracování investičního záměru bude třeba vypracovat projekt a vybrat zhotovitele. Vedení městské policie plánuje budovu přestavět, případně i dostavět.

Školicí centrum by mělo sloužit i dalším obcím

"Stěžejní je oprava šaten, zvažujeme i přístavbu a s ní související přesun tunelové střelnice z naší služebny v Křenové ulici. Tím by se zefektivnil výcvik strážníků, kteří během výcvikových dnů musejí mezi objekty přejíždět," dodal mluvčí.

Zároveň by v budově měla vzniknout spisovna a výstrojní sklad, pro které hledá městská policie zázemí už několik let. Vzhledem k rozsahu úprav práce pravděpodobně nezačnou dřív než za dva roky. Peníze potřebné na přestavbu by měly nejspíš jít přímo z rozpočtu města, které budovu vlastní. Městská policie ale bude o příspěvek žádat i Jihomoravský kraj, vzhledem k využití školicího centra i pro jiné obecní policie z kraje.

Napsal(a) ČTK | Foto městská policie Brno

Štítky ČR, policie, správa, Brno

 


 

Kam dál?

Na skok odpadkovým hrdinou

čtvrtek, 11. července 2019, 17:30

Haldy kabelů, staré oblečení, boty, lyžařské hůlky a injekční stříkačky. Nikdy mě nenapadlo, že se mi naskytne...

Voda koupaliště Palava na Blanensku má mírně zhoršené vlastnosti....

čtvrtek, 11. července 2019, 15:13

Přírodní koupaliště Palava na Blanensku má vodu s mírně zhoršenými vlastnostmi, dá se v ní ale koupat. Vyplývá to z...

Brněnští senioři už nemusejí být sami. Při Návštěvách POTMĚ s nimi...

středa, 10. července 2019, 14:50

Sociální start-up Návštěvy POTMĚ reaguje nejen na znevýhodnění nevidomých na trhu práce, ale také na problematiku...

Agresivní dobrman se zakousl do kurýra zásilek, pak zaútočil i na...

středa, 10. července 2019, 09:13

Hodonínští policisté řeší další případ napadení člověka volně pobíhajícím psem. Tentokrát se obětí stal kurýr zásilek,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.