Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno chystá přes stovku změn v územním plánu. Úpravy mají pomoci výstavbě

 
úterý, 9. července 2019, 14:52

Kancelář architekta města Brna (KAMB) připravila 150 změn územního plánu. Přinesou nové stavební pozemky pro rodinné domy nebo proměnu nevyžitých průmyslových areálů na obytné čtvrti například ve Slatině nebo Maloměřicích a Obřanech. Kancelář předala návrh změn odboru územního plánování. Město na podzim plánuje uspořádat veřejné projednání, finální změny chce vydat v polovině příštího roku.

Brno má jeden z nejstarších územních plánů v Česku

Brno má územní plán z roku 1994 a je jeden z nejstarších v České republice. Poslední aktualizace se uskutečnila v roce 2009, následnou velkou aktualizaci zrušil v roce 2015 soud. Město vypracovává nový územní plán, který by měl začít platit nejpozději do konce roku 2022. Vedle toho připravilo menší změny.

„Návrh 150 změn jsme připravili během jediného měsíce. Dělali jsme maximum, abychom vše stihli v termínu. Na některé změny čekají obyvatelé Brna řadu let, toto je cesta, jak postup urychlit, než bude mít město nový územní plán. Potřebuje ho především pro rozvoj bydlení a dopravy," řekl ředitel KAMB Michal Sedláček.

Návrh zahrnuje hlavně menší stavební změny

Všechny nyní připravené změny byly původně součástí většího souboru změn. Zastupitelstvo z něj letos v březnu vybralo 150 změn ke zkrácenému postupu pořízení. „Jde o změny, které nejsou systémové a nejsou dotčené Zásadami územního rozvoje Jihomoravského kraje a není u nich potřeba hodnocení vlivu na životní prostředí," uvedla mluvčí kanceláře Jana Běhalová. 

Návrh zahrnuje menší změny jako proměny zahrad na plochy pro stavbu rodinných domů nebo možnost intenzivněji zastavit vybraná území například navýšením pater domů nebo velikosti podlažní plochy. Součástí jsou i větší změny, které umožní proměnit nevyužívané průmyslové oblasti na obytné čtvrti, například areály v městských částech Slatina nebo Maloměřice a Obřany.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Sběratel ztratil v Brně kufřík se stovkami historických mincí,...

úterý, 9. července 2019, 11:07

Podruhé narodit se musel sběratel historických mincí, když mu strážníci oznámili, že o svou rozsáhlou sbírku nepřišel....

Extrémní sucho už trápí polovinu území republiky. A bude hůř

úterý, 9. července 2019, 10:56

Extrémním suchem je zasažena polovina České republiky. Podle aktuálních údajů portálu InterSucho jím trpí celé Čechy a...

S každým online nákupem můžete přispět na dobrou věc. Stačí...

úterý, 9. července 2019, 10:25

Před několika měsíci vznikl nápad, jak by šlo snadno a rychle pomáhat těm, co naši pomoc potřebují. Nyní se tento nápad...

Nezaměstnanost na jihu Moravy v června opět klesla

úterý, 9. července 2019, 10:00

Míra nezaměstnanosti na jižní Moravě v červnu znovu mírně klesla. Snížila se na 3,1 procenta z květnových 3,2 procenta....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.