Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

S každým online nákupem můžete přispět na dobrou věc. Stačí Podpořit.cz

 
úterý, 9. července 2019, 10:25

Před několika měsíci vznikl nápad, jak by šlo snadno a rychle pomáhat těm, co naši pomoc potřebují. Nyní se tento nápad stal realitou a ke slovům „pomáhat snadno a rychle“ přibylo slovo „zadarmo.“ To je možné díky internetovému nákupu, ke kterému doplníte pouze pár kliknutí myší navíc. 

Po celém světě se v internetových obchodech denně utratí obrovská spousta peněz. Představme si, že by část ceny z každého nákupu, který uskutečníme, byla věnována někomu, kdo to opravdu potřebuje. Právě proto na začátku letošního jara vznikl jedinečný projekt Podpořit.cz

Tři krůčky k pomoci

Internetové stránky Podporit.cz pomáhají třemi různými způsoby. Prvním z nich je klasické nakupování na internetu. Stačí udělat dva kroky navíc a z nákupu pošlete až 25 % jeho ceny na dobrou věc.

Na Podporit.cz si v záložce obchody vyhledáte cílový e-shop, na který se prokliknete a uděláte nákup. V ten okamžik jste přispěli, aniž byste přitom zaplatili více peněz, než kolik samotný nákup stojí. Pokud byste chtěli část peněz rovnou věnovat, můžete zaslat částku na transparentní účet uvedený u příběhu Komu pomáháme na webových stránkách. Další možností, jak můžete pomoct, je sdílení mezi přáteli, známými a předávání celé této myšlenky dál, aby se o tomto projektu dozvědělo co nejvíce lidí. 

Nákupem pomůžete Aničce, která od dětství bojuje s obrnou

Projekt v současné době pomáhá sedmnáctileté Aničce, která od malička bojuje s mozkovou obrnou. Tato úžasná mladá slečna statečně bojuje s tímto hendikepem a nyní jí může pomoct každý. Rodina je jí oporou a s nemocí se snaží statečně bojovat, aby Anička dosáhla větší samostatnosti a mohla vést normální život mezi svými vrstevníky.

Léčba ovšem vyžaduje mnoho rehabilitací, speciálních pomůcek, lázní a dalších terapií. Ne vše je vždy hrazeno zdravotní pojišťovnou. Věnovanou částku by rodina využila na rehabilitační pobyt v lázních Klimkovice a na speciální ortézy. Léčba za pomoci těchto ortéz by mohla Aničce v budoucnu zajistit výrazné zlepšení kvality jejího života.

Až 48 % lidí v České republice nakoupí alespoň jedenkrát za rok online. Více jak polovina z nich nakupuje na internetu několikrát do roka, to je přes 135 miliard korun. Představme si, že malou částí z každého nákupu přispějeme na dobrou věc. Lidé mohou pomáhat tím, že budou nakupovat na internetu. Buďte jedním z nich a věřte, že společně dokážeme někomu změnit život k lepšímu!

 


 

Kam dál?

Nezaměstnanost na jihu Moravy v června opět klesla

úterý, 9. července 2019, 10:00

Míra nezaměstnanosti na jižní Moravě v červnu znovu mírně klesla. Snížila se na 3,1 procenta z květnových 3,2 procenta....

Neslýchané. Cestu šalinou dnes lidem zpříjemnilo smyčcové kvarteto...

pondělí, 8. července 2019, 18:45

Brněnská Filharmonie dnes měla na programu křest. Slavnostně uvedla do provozu tramvaj, ve které po celé odpoledne...

Neobjevená jižní Morava: adrenalinové zážitky na vás čekají vysoko...

pondělí, 8. července 2019, 18:00

Co se člověku jako vybaví při slovech jižní Morava? Prvně dozajista skvělé víno, poté krásná krajina zalitá sluncem a v...

Je to oficiální. Město zakázalo koupání a skejtování před Janáčkovým...

pondělí, 8. července 2019, 15:35

Brno v parku u Janáčkova divadla zakázalo koupání v kašně i pohyb v prostranství na skateboardech a kolečkových...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy na nově zpoplatněných silnicích první třídy. Náklady na provoz budou méně než desetina ročního výnosu. Na briefingu to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). V roce 2018 zaplatily kamiony v Česku na mýtu rekordních 10,8 miliardy korun, což bylo meziročně skoro o čtyři procenta více. V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je o 2,6 procenta víc než za stejné období loni.

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.