Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Neslýchané. Cestu šalinou dnes lidem zpříjemnilo smyčcové kvarteto brněnské Filharmonie

 
pondělí, 8. července 2019, 18:45

Brněnská Filharmonie dnes měla na programu křest. Slavnostně uvedla do provozu tramvaj, ve které po celé odpoledne hrálo smyčcové kvarteto a zpestřilo tak cestu lidem v centru Brna.

Po tom, co byla ve dvě hodiny odpoledne pokřtěna na Komenského náměstí, vyrazila tramvaj v barvách brněnské Filharmonie na cestu po centru Brna. Od půl třetí do šesti hodin večer ji mohli Brňané potkat na trase Hlavní nádraží – Česká – Malinovského náměstí. „Je to již šest let od toho, co jsme naposledy pokřtili tramvaj. Tato je v pořadí třetí filharmonickou tramvají,“ řekla Kateřina Konečná z brněnské Filharmonie.

Cestujícím v Brně zahrálo kvarteto jak Vivaldiho, tak i Fantoma opery

Po celou dobu cestující doprovázela i čtveřice hudebníků, která na smyčcové nástroje hrála skladby jak z klasického repertoáru, tak i moderní a muzikálové melodie. „Výběrem skladeb jsme chtěli přilákat náhodné publikum, které nemusí mít zkušenost s klasickou hudbou. Zvolili jsme proto například Pachelbela, Händela nebo Vivaldiho,“ vysvětlila ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Tramvaj v barvách Filharmonie bude jezdit po trase linky číslo 1

Filharmonická tramvaj dnes vyrazila do města pod štítkem zvláštní jízdy, v následujících dnech už ale bude zařazena do běžného provozu. „Tato tramvaj je dalším příkladem spolupráce mezi Dopravním podnikem a filharmonií,“ uvedl provozní ředitel Dopravního podniku Města Brna Jan Seitl, podle kterého bude tramvaj jezdit převážně na lince číslo 1. „Je to naše nejdelší linka, takže na trase nasbírá i nejvíce cestujících, které bude moci dovézt do sálu brněnské Filharmonie,“ dodal Seitl.

Tramvaj je laděna do barev typických pro brněnská orchestr, tedy do černé, bílé a zlaté. Po stranách pak nese nápis Neslýchané!, který je zároveň sloganem blížící se sezony. „Slogan vyjadřuje jednak to, že jsme vcelku odvážný orchestr, který hraje takovou hudbu, která se neobjevuje moc často, a zadruhé to je kvůli tomu, jak hrajeme. Je to živá hudba, má nalákat posluchače,“ řekla Kučerová. Vizuál tramvaje je inspirován motivem nástěnné malby páva z Besedního domu, kde momentálně orchestr sídlí. Je to také nová vizáž pro 64. koncertní sezonu, která započne 14. srpna.

Odvážná brněnská Filharmonie zahraje ve čtvrtek na Pohodě s Plastic People

Poslední koncert stávající 63. sezony odehraje Filharmonie Brno ve čtvrtek 11. července na festivalu Pohoda na Slovensku. Tam vystoupí spolu s kapelou The Plastic People of The Universe v projektu Co znamená vésti koně. Končící sezona byla pro brněnskou Filharmonii úspěšná. Vzrostla jak průměrná návštěvnost, tak i celkové množství posluchačů a počet vyprodaných koncertů.

 

 


 

Kam dál?

Neobjevená jižní Morava: adrenalinové zážitky na vás čekají vysoko...

pondělí, 8. července 2019, 18:00

Co se člověku jako vybaví při slovech jižní Morava? Prvně dozajista skvělé víno, poté krásná krajina zalitá sluncem a v...

Je to oficiální. Město zakázalo koupání a skejtování před Janáčkovým...

pondělí, 8. července 2019, 15:35

Brno v parku u Janáčkova divadla zakázalo koupání v kašně i pohyb v prostranství na skateboardech a kolečkových...

Jihomoravský kraj dá letos sportovcům přes 100 milionů korun

pondělí, 8. července 2019, 11:50

Jihomoravský kraj letos rozdělí sportovcům přes 100 milionů korun. Na investice a činnost půjde skoro 36 milionů, řekla...

VIDEO: Karin zneužíval trenér, uvědomila si to až v dospělosti. Její...

neděle, 7. července 2019, 11:37

Ačkoli se může zdát, že v dnešní době už je málo které téma tabu, sexuální násilí zůstává opředené jakýmsi hávem....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.