Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský kraj dá letos sportovcům přes 100 milionů korun

 
pondělí, 8. července 2019, 11:50

Jihomoravský kraj letos rozdělí sportovcům přes 100 milionů korun. Na investice a činnost půjde skoro 36 milionů, řekla dnes ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková. Částkou 27,5 milionu korun kraj podpoří letošní ročník motocyklové Grand Prix Brno. Dalších 18 milionů dostanou vrcholoví sportovci a přes 18 milionů půjde do individuálních dotací. Pro jednotlivé sportovce jsou přichystané tři miliony.

Podpora sportu je obdobná jako v loňském roce, kdy dal kraj v součtu také přes 100 milionů korun. Vyšší podpory o několik milionů se ale dočkají vrcholoví sportovci hrající první nebo druhé nejvyšší soutěže, ale také Grand Prix.

Podle Brindzákové je rozdíl v tom, že peníze na vrcholový sport už se nebudou přidělovat formou dotací Jihomoravské krajské unii ligových klubů, ale vytvoří se dotační program na podporu kolektivních vrcholových sportů. Podpora se také navýšila z 15 na 18 milionů.

Mezi dotované patří i MOTO GP

Skoro 36 milionů kraj rozdělí na investice a činnost. Skoro 100 subjektů si z celkové částky rozdělí asi 16 milionů na investice, opravy a údržbu sportovišť, ale také na nákup vybavení. Zbylých 20 milionů půjde 155 subjektům na činnost klubů a na provoz.

Na individuální dotace rozdal kraj bezmála 80 subjektům přes 18 milionů korun. Na podzim bude vyhlášený i dotační program na podporu individuálních sportovců, v němž budou tři miliony.

Velkou cenu silničních motocyklů kraj loni podpořil částkou 20 milionů korun, nyní podporu dvakrát navýšil. Nejprve poskytl 25 milionů na letošní srpnový ročník, potom částku zvýšil o 2,5 milionu. Město Brno také letos navýšilo podporu z deseti nejprve na 15 milionů a potom stejně jako kraj přidalo ještě 2,5 milionu. Stát závody podpoří dotací 55 milionů a Automotodrom Brno, který poskytuje okruh pro závody, uhradí náklady ve výši pět milionů korun.

 

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Karin zneužíval trenér, uvědomila si to až v dospělosti. Její...

neděle, 7. července 2019, 11:37

Ačkoli se může zdát, že v dnešní době už je málo které téma tabu, sexuální násilí zůstává opředené jakýmsi hávem....

Adam Ondra musí vynechat světový pohár, má poraněné zápěstí

sobota, 6. července 2019, 10:25

Olympijská naděje Adam Ondra laboruje s poraněným zápěstím a vynechá úvodní závod Světového poháru v lezení na...

Rána pro brněnský hokej. Při nehodě na motorce zemřel oblíbený trenér...

pátek, 5. července 2019, 15:50

Hokejové Brno zasáhla tragická zpráva. Ve středu 3. července zemřel po nehodě s kamionem hokejový trenér Vlastimil...

Fontána před Janáčkovým divadlem není koupaliště, utrum budou mít i...

pátek, 5. července 2019, 15:30

Prostranství před Janáčkovým divadlem je permanentně ničeno a je třeba zakročit. S takovým stanoviskem přišlo vedení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.