Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno zrekonstruovalo čtyři byty, poslouží lidem v krizi

 
pondělí, 1. července 2019, 11:33

Čtyři byty zrekonstruovalo za sedm milionů město Brno. Sloužit budou pro krizové bydlení lidem v těžké životní situaci. Smlouva bude na 30 dnů, ve výjimečném případě se může prodloužit o dalších 30 dní. V tiskové zprávě to uvedl náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Platba bude 50 korun na den za dospělého.

Byty se nacházejí v domě ve Francouzské ulici. "Jsou to byty od 1+kk až po 2+1. Mají základní vybavení včetně nábytku, lednice nebo pračky a budou sloužit ke krátkodobému ubytování," uvedl Pospíšil.

Pomoc se bude týkat lidí různého spektra. "Mohou to být oběti živelných událostí, domácího násilí, lidé zneužívaní a týraní, ale také rodiče kvůli zajištění kontaktu s dětmi a podobně," vyjmenoval Pospíšil. Byty ale mohou využít jen lidé s trvalým pobytem v Brně.

O obsazení bude rozhodovat odbor sociální péče brněnského magistrátu. Po dobu ubytování v krizovém bydlení budou klienti spolupracovat se sociálními pracovníky magistrátu i dalšími institucemi tak, aby svou situaci co nejrychleji vyřešili. Za den uživatel zaplatí 50 korun. Lze zaplatit i 100 korun na den za dva a více dospělých uživatelů. Nezletilí se nezapočítávají.

Brno vlastní skoro 30.000 bytů. Většinu ale mají ve správě městské části, kterých je 29. Více než 50 bytů je startovacích pro mladé rodiny. Sociálních bytů je kolem 200.

 

Napsal(a) ČTK | Foto MMB

Štítky ČR, správa, byty, stavby, Brno

 


 

Kam dál?

Nadační fond Pink Bubble proměnil a vybavil další prostory, které...

neděle, 30. června 2019, 18:00

Tento týden se na Klinice dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Motol při otevření...

Zájem o senior taxi ve Vyškově je značný, jelo se 3000krát

neděle, 30. června 2019, 10:41

Zájem o službu senior taxi ve Vyškově je značný, od loňského září se uskutečnilo více než 3000 jízd. Navíc se rozšiřuje...

V brněnské Olympii symbolicky zemřeli lidé

sobota, 29. června 2019, 19:00

Členové mezinárodní organizace hnutí Extinction Rebellion upozornili v brněnské Olympii na klimatické dopady módního...

Od července se zas platí náhrady výdělku i za první 3 dny nemoci

sobota, 29. června 2019, 11:30

Nemocní pracovníci v Česku začnou od července znovu dostávat náhradu mzdy či platu i za první tři dny stonání. Karenční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.