Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravský kraj přidá na GP motocyklů dalších 2,5 milionu korun

 
čtvrtek, 20. června 2019, 17:20

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes odhlasovali navýšení příspěvku na srpnovou Grand Prix silničních motocyklů v Brně o 2,5 milionu korun, stejně jako v úterý brněnští zastupitelé. Jedná se o reakci na to, že stát navýšil svoji podporu z původních 39 na 55 milionů korun. Jedná se však o jednorázový příspěvek. Příští rok končí spolku, v němž je Brno a kraj, smlouva s promotérskou společností Dorna a o případných dalších ročnících závodů zatím není rozhodnuto.

Kraj letos vydá ze svého rozpočtu na Velkou cenu celkem 27,5 milionu korun, Brno 17,5 milionu korun. Po státu chtěl spolek původně 65 milionů, dostane o deset méně. Jedná se o příspěvek na takzvaný zalistovací poplatek, který pořadatel hradí Dorně, aby se závod v Brně mohl konat. Dalších pět milionů korun hradí společnost Automotodrom Brno, která pořadatelům pronajímá Masarykův okruh.

"Závod významem přesahuje hranice jižní Moravy. Kraj dlouhodobě deklaruje jeho podporu. Je potřeba ale dodat, že jsme se dostali na hraniční částku, kterou je kraj schopen každoročně podporovat organizaci této významné akce," uvedl hejtman Bohumil Šimek (ANO). Závody se pojedou 4. srpna.

Náklady na závody jsou vysoké

Politici dál mají jednat o systémové podpoře závodů, protože dosud se podpora domlouvala se státem vždy na jeden rok, což akci vrhá do nejistoty. Velká cena skončila loni ve ztrátě 31 milionů korun. Způsobuje to vysoký zalistovací poplatek na zisk licence, který přesahuje 100 milionů korun. Náklady byly 170 milionů. Z toho 20 milionů pokryl kraj, deset milionů dalo město, 70 milion vynesly lístky a stát dal 39 milionů, přestože po něm spolek požadoval 100 milionů. Dorna kvůli opožděným splátkám poslala spolku vytýkací dopis, v němž stálo, že je ochotná se bavit o dalších ročnících, jen pokud bude spolek platit podle dohody.

Velké ceně hrozil zánik už v minulosti, protože ji kvůli ztrátovosti nechtěl předchozí organizátor Automotodrom Brno pořádat. Politici z kraje a města se rozhodli akci zachránit kvůli tomu, že dělá regionu dobrou reklamu a na daních ze služeb přinese kolem 200 milionů korun. Vznikl proto spolek, který akci pořádá.

Napsal(a) ČTK | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají dobrou kvalitu vody

čtvrtek, 20. června 2019, 13:00

Přírodní koupaliště v Jihomoravském kraji mají zatím stále vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z měření, které provedla...

Víte, kdo hlídá vaší ulici? Na webu městské policie si můžete nově...

čtvrtek, 20. června 2019, 12:02

Víte, kdo hlídá ulice města, ve kterém žijete? Brňané to nyní vědět mohou. Městská policie totiž obnovila...

FOTO: Silné bouřky zaměstnaly jihomoravské hasiče

čtvrtek, 20. června 2019, 10:19

Jižní Moravu zasáhly ve středu večer a v noci silné bouřky. Zatímco v Brně pouze mírně kapalo, například na Vyškovsku...

Hrad Veveří a Rakovec nově propojí cyklostezka

středa, 19. června 2019, 19:15

Celkem šest kilometrů dlouhá cyklostezka spojí v následujících letech Rakovec s hradem Veveří u Brna. O záměru dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.