Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají dobrou kvalitu vody

 
čtvrtek, 20. června 2019, 13:00

Přírodní koupaliště v Jihomoravském kraji mají zatím stále vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z měření, které provedla Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje. Sleduje zhruba dvacítku nejnavštěvovanějších koupališť nejméně jednou za měsíc, některá i častěji. Teplota vody sledovaných přírodních koupališť se u posledních měření pohybovala nad 22 stupňů Celsia.

Nejteplejší vodu s více než 25 stupni hygienici naměřili 17. června v přírodním koupacím biotopu Brno - jih. Více než 24 stupňů nabízely ke stejnému datu vodní nádrž Palava na Blanensku, vodní nádrž Výrovice na Znojemsku a také Bohuslavice na Hodonínsku. Teplotu nad 23 stupně hygienici naměřili ve Vranovské přehradě na pláži Vranov.

Teplota přírodních koupališť na Brněnské přehradě se pohybovala nad 22 stupni, jen Sokolské koupaliště bylo o desetinu stupně chladnější.

Vhodnou vodu ke koupání nabízí i ostatní sledované přírodní koupaliště, například vodní nádrž Letovice, vodní nádrž Nové Mlýny na Břeclavsku či rybník Suchý na Blanensku. U těchto přírodních koupališť se ale měření uskutečnila na začátku června.

Na počátku letní sezony bývá voda vesměs dobrá. S přibývajícími týdny se může zhoršit kvůli přemnožení sinic. Voda pak může být kalná a může mít horší jakost. Koupat se však lze i ve vodě s mírně zhoršenou kvalitou, aniž lidem způsobí problémy. Pouze citliví jedinci mohou mít například vyrážku nebo zánět spojivek.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Víte, kdo hlídá vaší ulici? Na webu městské policie si můžete nově...

čtvrtek, 20. června 2019, 12:02

Víte, kdo hlídá ulice města, ve kterém žijete? Brňané to nyní vědět mohou. Městská policie totiž obnovila...

FOTO: Silné bouřky zaměstnaly jihomoravské hasiče

čtvrtek, 20. června 2019, 10:19

Jižní Moravu zasáhly ve středu večer a v noci silné bouřky. Zatímco v Brně pouze mírně kapalo, například na Vyškovsku...

Hrad Veveří a Rakovec nově propojí cyklostezka

středa, 19. června 2019, 19:15

Celkem šest kilometrů dlouhá cyklostezka spojí v následujících letech Rakovec s hradem Veveří u Brna. O záměru dnes...

Vědci z Brna testovali v Antarktidě ponožky, čepice i pohorky

středa, 19. června 2019, 17:00

Šest výrobků, které vydržely extrémní podmínky polárních krajů, ocenila dnes Masarykova univerzita ochrannou známkou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost, pohotovost a výstižnost. Vítězná série fotek s vojáky vznikla letos 21. září v rámci oslav 100 let libereckého chemického vojska.

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.