Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přírodní koupaliště na jižní Moravě mají dobrou kvalitu vody

 
čtvrtek, 20. června 2019, 13:00

Přírodní koupaliště v Jihomoravském kraji mají zatím stále vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z měření, které provedla Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje. Sleduje zhruba dvacítku nejnavštěvovanějších koupališť nejméně jednou za měsíc, některá i častěji. Teplota vody sledovaných přírodních koupališť se u posledních měření pohybovala nad 22 stupňů Celsia.

Nejteplejší vodu s více než 25 stupni hygienici naměřili 17. června v přírodním koupacím biotopu Brno - jih. Více než 24 stupňů nabízely ke stejnému datu vodní nádrž Palava na Blanensku, vodní nádrž Výrovice na Znojemsku a také Bohuslavice na Hodonínsku. Teplotu nad 23 stupně hygienici naměřili ve Vranovské přehradě na pláži Vranov.

Teplota přírodních koupališť na Brněnské přehradě se pohybovala nad 22 stupni, jen Sokolské koupaliště bylo o desetinu stupně chladnější.

Vhodnou vodu ke koupání nabízí i ostatní sledované přírodní koupaliště, například vodní nádrž Letovice, vodní nádrž Nové Mlýny na Břeclavsku či rybník Suchý na Blanensku. U těchto přírodních koupališť se ale měření uskutečnila na začátku června.

Na počátku letní sezony bývá voda vesměs dobrá. S přibývajícími týdny se může zhoršit kvůli přemnožení sinic. Voda pak může být kalná a může mít horší jakost. Koupat se však lze i ve vodě s mírně zhoršenou kvalitou, aniž lidem způsobí problémy. Pouze citliví jedinci mohou mít například vyrážku nebo zánět spojivek.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Víte, kdo hlídá vaší ulici? Na webu městské policie si můžete nově...

čtvrtek, 20. června 2019, 12:02

Víte, kdo hlídá ulice města, ve kterém žijete? Brňané to nyní vědět mohou. Městská policie totiž obnovila...

FOTO: Silné bouřky zaměstnaly jihomoravské hasiče

čtvrtek, 20. června 2019, 10:19

Jižní Moravu zasáhly ve středu večer a v noci silné bouřky. Zatímco v Brně pouze mírně kapalo, například na Vyškovsku...

Hrad Veveří a Rakovec nově propojí cyklostezka

středa, 19. června 2019, 19:15

Celkem šest kilometrů dlouhá cyklostezka spojí v následujících letech Rakovec s hradem Veveří u Brna. O záměru dnes...

Vědci z Brna testovali v Antarktidě ponožky, čepice i pohorky

středa, 19. června 2019, 17:00

Šest výrobků, které vydržely extrémní podmínky polárních krajů, ocenila dnes Masarykova univerzita ochrannou známkou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.