Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Znojmo se dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst světa

 
pondělí, 17. června 2019, 11:00

Znojmo se díky svým vinicím dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na Zemi. O jeho krásách a kvalitách informuje své čtenáře služba od Microsoftu, jejíž zprávy čtou miliony lidí po celém světě. Toto město si své příznivce získalo především díky zajímavé architektuře a kvalitnímu vínu.

Znojmo se dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na světě. Do svého žebříčku jej zařadil oficiální informační web Microsoftu, který čtou miliony uživatelů Windows. Toto město mezi Prahou a Vídní, jak web město lokalizoval, si krom běžných turistů objevujících architekturu a památky zamilovali také sommeliéři a nadšení milovníci vína.

Turisti oceňují muzeum vína s ochutnávkami

Za vínem sem jezdí znalci i fanoušci vína také za historií o tomto pro jižní moravu typickém nápoji. Oceňují například Muzeum vinařství a bednářství v Louckém klášteře, kde se návštěvníci mohou dozvědět spousty informací o výrobě i pěstování vína na vinicích, i o následné konzumaci vzniklého nápoje. Součástí prohlídek bývá i ochutnávka vín z lokální vinice, známé pod značkou Znovín. A kdo má štěstí a do Znojma přijede během května, zažije tradiční vinné slavnosti, kterými je Znojmo široko daleko proslavené.

Ohromí vás čtyřpatrové tajemné katakomby pod Znojmem

Krom vína na turisty čeká také 27 kilometrů dlouhé znojemské podzemní katakomby, které se rozprostírají pod celým městem. Jsou to dlouhé chodby, které ve čtyřech patrech spojují znojemské podzemí jako tajemné mraveniště, na jehož konci můžete najít i třeba i další vinný sklípek. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto CCRJM
 


 

Kam dál?

Zálohování PET lahví nezvýší jejich sběr. Podle analýzy může mít...

pondělí, 17. června 2019, 08:39

Zálohovat PET lahve nebo ne? Touto otázkou se zabývalo ministerstvo životního prostředí. Podle studie Centra...

Letní středy se v Brně ponesou ve znamení City Pikniků. Na Kraváku...

neděle, 16. června 2019, 16:00

Hudební pikniky Hitrádia City i letos zpříjemní Brňákům tři letní středy. První z pikniků proběhne v parku na Kraví...

Nezapomněli jste? Dnes je den otců

neděle, 16. června 2019, 13:03

Den matek slavíme snad všichni. Na otce se ale často zapomíná i přes to, že i jejich role je důležitá a náročná. Svátek...

Po stopách lovců mamutů. Pod Pálavskými vrchy vznikla nová...

neděle, 16. června 2019, 11:42

Nová archeostezka s pěti informačními panely spojuje Archeopark Pavlov a Dolní Věstonice. Návštěvníky provede po...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.