Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyškovsko je po bouřce pod vodou, hasiči přes noc zachraňovali zatopené domy i jejich obyvatele

 
pátek, 14. června 2019, 10:00

Silné bouřky se přehnaly nad Jihomoravským krajem, a to převážně na Vyškovsku. Vodu ze zatopených domů museli během noci hasiči vyjíždět odčerpávat ve třiatřiceti případech.

Velmi nepříjemné dobrodružství zažívali dnes v noci hasiči i občané na Vyškovsku. Nad Jihomoravským krajem se přehnaly velmi silné bouřky, největší problémy pocítili právě v okolí Vyškova. 

Počasí se pokazilo už okolo 18. hodiny, kdy začalo vydatně pršet a na zem se snesla i spousta velikých ledových krup. Hasiči od té chvíle do zhruba druhé hodiny ranní evidují 46 zásahů, přičemž vyjížděli v 33 případech odčerpávat vodu. Na Vyškovsko vyjeli dohromady 41 krát. Tam se lidem dostala voda i do domů a do sklepů.

"Naštěstí máme podlahu výš než naši sousedi, takže voda se dostala jen do průjezdu. Zcela potrhaná je ovšem markýza, rozbité střešní okno i okenní sítě a poničená je i kapota auta. Zničilo nám to i zahradu, úroda pravděpodobně utrpí znatelné ztráty." říká jedna z obyvatel Vyškova Veronika Ševčíková. "Uvidíme, co na to pojišťovna." dodává. 

Do Chvalkovic budou hasiči muset ještě dnes

Následky mimořádně silných bouřek budou hasiči dnes ještě odstraňovat ve Chvalkovicích, kde se místní potok vylil do ulic, a zaplavil tak několik desítek domů. I ve Chvalkovicích se jednalo především o sklepy, některé domácnosti ale voda zasáhla i v obytných částech jejich příbytku.

Hasiči evakkuovali jednu seniorku a jednoho imobilního občana, kterým náhradní nocleh zajistil obecní úřad. Problémy řešily hasičské jednotky také v domově pro seniory, kde bylo nutné přestěhovat do jiných bytů hned dva klienty. 

 

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto HZS Jihomoravského kraje, Veronika Ševčíková
 


 

Kam dál?

V sobotu startují oslavy 100. výročí založení Masarykovy univerzity....

středa, 12. června 2019, 20:00

Masarykova univerzita slaví sto let. K tomuto výročí si nadělila festival MUNI100, která proběhne již tuto sobotu na...

Zastupitelé Brna-střed odmítli pokračovat v projektu Housing First....

středa, 12. června 2019, 18:01

Zastupitelé Brna - středu včera odmítli projekt pro ukončování bezdomovectví Housing First, který předchozí koalice...

Budova hlavní nádraží v Brně se začne opravovat ve čtvrtek

středa, 12. června 2019, 15:44

Budova brněnského hlavního nádraží se začne po dlouhých přípravách opravovat. Společnost Brno New Station Development,...

Muž omylem poslal peníze na špatný účet. Adresát mu je však odmítal...

středa, 12. června 2019, 11:28

Pokud peníze nejsou vaše, nesmíte s nimi tak nakládat. Takové pravidlo platí, pokud vám na účet náhodou přijdou peníze,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.