Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Útočník zkopal po ohňostrojích muže, protože ho nenechal projet v pouťovém autíčku

 
neděle, 9. června 2019, 21:40

Nečekané vyvrcholení měl spor na pouti u Brněnské přehrady. Rozhořel se po skončení ohňostrojů na atrakci s pouťovými autíčky. Muž zkopal jiného za to, že ho nenechal svézt.

Po skončení sobotního ohňostroje strážníci obcházeli stánky a dohlíželi na to, jestli je mezi návštěvníky klid a jestli provozovatelé stánků a atrakcí o půlnoci zavřeli (jak jim to stanoví tržní řád).

U atrakce s elektrickými autíčky oslovil strážníky šestadvacetiletý muž a ukázal jim podlitinu na oku. Mezi dvěma jízdami v pouťové atrakci k němu údajně přišel neznámý mladík a chtěl po něm, aby vystoupil. Muž v autíčku mu sdělil, že si koupil několik žetonů a na kolotoči má v plánu zůstat.

Na to devětadvacetiletý podezřelý reagoval několika údery pěstí a kopanci. Strážníci ho v davu bezprostředně po oznámení podle popisu našli a přivolali státní policisty.

„Ve spolupráci se státními policisty potom zklidňovali i skupinu jeho známých stejně jako některé přátele zraněného muže. Vzájemně se totiž uráželi a pokoušeli se k sobě dostat. Napadeného návštěvníka ošetřili záchranáři, druhý muž je podezřelý z trestného činu," uzavřel mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto YouTube
 


 

Kam dál?

Starší dámě spadla do Prýglu berle, potápěči z řad strážníků se pro...

neděle, 9. června 2019, 14:09

Velikou radost udělali dvaadevadesátileté ženě brněnští strážníci. Starší dámě totiž spadla pod hladinu Brněnské...

Desítky muzikantů spojily síly a vytvořily hudební atlas hub

neděle, 9. června 2019, 12:17

Zatímco knižní atlas hub je běžnou součástí českých domácností, hudební atlas je úplnou novinkou. Připravilo jej...

Zakázat cirkusy v Brně? Lidé mohou hlasovat, zda má město cirkusům...

sobota, 8. června 2019, 13:26

Brňané mohou v anketě hlasovat o tom, zda souhlasí či nesouhlasí s tím, aby město pronajímalo své pozemky cirkusům s...

Najez se a obal vrať. Po Otoč kelímku míří do Brna recyklovatelné...

pátek, 7. června 2019, 12:40

Když už plasty, tak recyklovatelné. Do Brna, Prahy, Hradce Králové, Plzně a Olomouce přichází ode dneška Vratné misky....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.