Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový bazén za Lužánkami už čeká jen na stavební povolení

 
úterý, 4. června 2019, 13:00

Rada města minulý týden schválila další změny ohledně rekonstrukce plaveckého bazénu za Lužánkami. Do roku 2020 by se měl vedle současné budovy vybudovat nový pětadvacetimetrový bazén s menším bazénkem pro děti. V plánu je také akvapark. Poslední slovo budou mít v červnu brněnští zastupitelé. Předpokládaná cena nového bazénu se pohybuje okolo 140 milionů korun.

Již brzy by mělo být vydáno stavební povolení pro výstavbu nového 25metrového bazénu i s menším, polovičním bazénkem pro děti, který má doplnit Městský plavecký stadion Lužánky. V plánu je také rozšíření komplexu o akvapark. Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna zajistil zpracování návrhu změny územního plánu a jeho projednání, finální rozhodnutí padne na červnovém zasedání Zastupitelstva města Brna.

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Plavecký stadion za Lužánkami rozšíří nový plavecký bazén​

„Poptávka po možnostech plavání v Brně dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti nynějších bazénů. Parametry nového bazénu jsou navrženy tak, aby splňoval veškeré náležitosti závodní pětadvacítky. Po jeho dokončení bude v Brně možné uspořádat i velké mezinárodní závody, protože nový bazén může sloužit jako rozplavbový,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Lužánky nabídnou prostory pro plavecké kurzy a soutěže

Komplex tak bude moci brzy poskytnout krom možnosti významných plaveckých soutěží i rozšířenou nabídku plaveckých kurzů. Kvůli nedostatečným kapacitám je spousta zájemců prozatím odmítána. „Už máme téměř zaplněné i časy, o které dříve rodiče s dětmi zájem neměli, třeba ve středu ve tři hodiny odpoledne. Dětí je také každým rokem víc a víc,“ uvedl ředitel Plavecké školy Brno Radim Vítek. Nový bazén podle něj může situaci vylepšit částečně.

Jeden akvapark pro Brno nestačí

V Brně dnes funguje zatím pouze jeden akvapark, a to v Kohoutovicích, což pro tak velké město, jako je Brno, nestačí. Nový areál bazénu v Lužánkách pojme až 2 300 plavců či milovníků wellness uvnitř, a k tomu bude mít komplex kapacity i pro 1 500 lidí u venkovních bazénů. Děti i dospělí se mohou těšit na brouzdaliště, tobogány, sauny i vířivky.

Nový bazén bude mít dráhy široké 2,5 m stejně jako u 50 metrového bazénu, kterým už Lužánky disponují. Návštěvníci si budou moci užít i relax v nově vybudovaném welness. Předpokládané investiční náklady vyjdou asi na 140 milionů Kč bez DPH. 

„Stanovisko krajského odboru životního prostředí vyloučilo významný vliv změny v územním plánu na evropsky významnou lokalitu nebo ptačí oblast soustavy NATURA 2000. Změně plánu a stavbě nového bazénu tedy nestojí nic v cestě,“ dodal radní pro územní plánování Filip Chvátal.

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto MMB
 


 

Kam dál?

Kraj letos opět přispěje deset milionů na domácí hospicovou péči

úterý, 4. června 2019, 11:00

Deseti miliony korun podpoří Jihomoravský kraj letos opět domácí hospicovou péči. Rozhodli o tom krajští radní, návrh...

Hustopečská mandlovice už se kvůli regulím EU nesmí nazývat mandlovicí

úterý, 4. června 2019, 10:31

Hustopečská mandlovice, unikátní destilát vyrobený z vinného lihu a přírodního mandlového výtažku, se pod svým...

PRŮZKUM: Výrazná většina lidí v Česku je stále proti přijetí eura

pondělí, 3. června 2019, 18:12

Mezi českou veřejností nadále převládá odmítavý postoj k přijetí eura. Proti evropské měně je 75 procent Čechů, tedy...

Strakonický Dudák začíná být na jižní Moravě stále oblíbenějším pivem

pondělí, 3. června 2019, 17:00

Pivo ze strakonického pivovaru Dudák se pije stále více i na Moravě. Pivovar z jihu Čech tu má vlastní sklad s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.