Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nové brněnské ulice dostanou svá jména. V jejich názvech se objeví známý matematik i bývalá továrna

 
sobota, 1. června 2019, 09:50

Brněnské ulice dostanou nová jména. Šest nových názvů ulic radní navrhli zastupitelům ke schválení. Nové názvosloví se týká městských částí Brno-střed, Tuřany, Brno-sever a Řečkovice a Mokrá Hora.

Kvůli prodlužování ulic se budou některým z nich doplňovat názvy. Čtyři městské části podaly návrhy na jejich pojmenování Pracovní skupině pro názvosloví města Brna. Tyto návrhy pracovní skupina projednala a doporučila radním ke schválení. Dalším krokem bude schválení nových názvů zastupitelstvem.

Městská část Brno-střed doporučila zavést dva nové názvy ulic, a to ulička Kurta Gödela pro uličku spojující PekařskouHusovu, a Vlněna pro objekty, které vznikají v prostoru bývalé textilní továrny.

„Těší mě, že jsme vzdali hold dalšímu z významných brněnských rodáků, jednomu z nejvlivnějších myslitelů 20. století, geniálnímu matematiku a logikovi. Brněnští školáci ale mají zaděláno na chyták při diktátech, protože kromě Uličky Václava Havla přibude ulička Kurta Gödela,“ uvedla primátora Markéta Vaňková.

Pojmenovat potřebují i novostavby na periferiích

Hned tři ulice, které vznikly novou výstavbou, navrhlo k pojmenování zastupitelstvo městské části Brno-Tuřany. Z jeho návrhů vybrala Pracovní skupina ty, které jsou v souladu s užívanými pomístními názvy: U Radaru, Ke ŠpiciGrunty. pro novou ulici, vzniklou v průmyslové zóně u letiště, pak byl vybráno akurátní jméno Aviatická.

Naopak v Řečkovicích prodloužená část ulice nové jméno nedostane. Výstavbou nových domů se na pomezí městských částí Brno-sever a Řečkovice a Mokrá Hora protáhla ulice známá jako Habrová. Radní se na základě požadavku rozhodli, že název Habrová ponechají celé ulici, a to až k ulici Borová.

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto vizualizace CTP developer
 


 

Kam dál?

Voda z Tetčic neuspěla. Městský okruh na Žabovřeské získal stavební...

pátek, 31. května 2019, 13:54

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo pravomocné stavební povolení pro tzv. hlavní trasu velkého městského okruhu v...

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí. Stavba dálnice na...

pátek, 31. května 2019, 10:45

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje platí, stát a kraj mohou dál připravovat infrastrukturní stavby. Nejvyšší...

Brňané si mohou od soboty podávat žádosti o dotace na zelené střechy...

pátek, 31. května 2019, 10:09

Od soboty 1. června budou moci Brňané žádat o dotace na zelené střechy a opatření vedoucí k zachytávání dešťové vody. V...

Město se rozhodlo bojovat proti domácímu násilí. Preventivní programy...

čtvrtek, 30. května 2019, 17:00

Projekty na podporu prevence domácího násilí dostaly zelenou. Brněnští radní dnes schválili smlouvu o spolupráci členů...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.