Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na Riviéře vyroste příští rok letní olympijský park

 
čtvrtek, 30. května 2019, 09:50

Brňané se mohou opět těšit na olympijský park. Tentokrát však nevznikne při příležitosti zimní olympiády, ale letní. Své místo najde na Riviéře. Na přelomu července a srpna příštího roku si tak Brňané budou moci vyzkoušet olympijské disciplíny, v nichž budou sportovci bojovat o medaile v Tokiu. Brněnští radní tento týden schválili 12 milionů korun na propagaci akce.

Vodní pólo, akvabely, baseball či lukostřelba

Návštěvníci se budou moci seznámit s olympijskými disciplínami od atletiky po zápas. „Bazény Riviéry budou sloužit akvabelám a vodnímu pólu, další vodní sporty si lidé vyzkoušejí na řece. V areálu koupaliště bude dále baseball, stolní tenis, beachvolejbal, ale i neolympijské sporty jako pétanque. V lesoparku za řekou bude prostor pro lukostřelce, blízký velodrom si projedou cyklisté,“ vybral z nabídky radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý "KDU-ČSL).

Příměstské olympijské tábory

Olympijský festival se bude konat od 24. července do 9. srpna 2020. V plánu je využít vybudovaná sportoviště také pro příměstské tábory pro děti. Jeden táborový cyklus by trval pět dnů. Během nich se děti seznámí s tradičními i méně známými sporty a zároveň si je vyzkouší. Ve sportech, které je budou bavit, pak mohou v budoucnu pokračovat jako v zájmové aktivitě.

Zároveň se díky festivalu dozvědí nejen o historii olympionismu a významných sportovních legendách, ale také o olympijských hodnotách, jako je přátelství, respekt a sebezdokonalování.

Český koncept olympijských festivalů se šíří do světa

„Olympijské festivaly, jejichž koncept vznikl v Česku, se šíří do dalších zemí a já jsem rád, že Brno se stává jedním z jeho průkopníků. V dnešní sedavé době mají velký smysl. Nadto připomínají a šíří olympijské hodnoty, platné od dob antiky až dosud,“ uzavřel  Suchý.

Zimní olympijský festival, který Brno organizovalo při příležitosti konání olympiády v Pchjong-čchangu v roce 2018 přilákal na brněnské výstaviště 157 tisíc návštěvníků. Při stejných hrách organizovala olympijský festival také Ostrava. V minulosti vznikly olympijské parky při letních olympiádách také na Lipně, v Pardubicích či v pražských Žlutých lázních.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto STAREZ-SPORT | Zdroj s použitím TZ
 


 

Kam dál?

V Brně by mohl vyrůst první velkoobchod a opravárna nepoužívaných...

středa, 29. května 2019, 16:00

Re-shopu. Obchod, opravárna a skladiště věcí, které jejich původní majitelé už nepotřebují a přitom by mohly krásně...

Legendární hodiny 'na Čáře' už nenajdete, prochází opravou

středa, 29. května 2019, 14:54

Těžko byste našli v brněnském centru frekventovanější místo setkávání než hodiny "na Čáře". Historické hodiny však z...

FOTO: Hasiči z jižní Moravy přivezli medaile z extrémního závodu v...

středa, 29. května 2019, 12:02

Jihomoravští hasiči si připsali další mezináordní úspěch. Tým hasičů z Brna a Vyškova uspěl v mezinárodní soutěži...

Vila Tugendhat je do konce roku vyprodaná, navštívit lze jen zahradu

středa, 29. května 2019, 11:47

Koupit vstupenky na prohlídku brněnské vily Tugendhat, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, je v současnosti...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to ze studie poradenské firmy KPMG, kterou máme k dispozici. Podle posledních dostupných údajů je v hlavním městě 46 tisíc neobydlených bytů, bytový fond tvoří zhruba 600 tisíc bytů. Jak uvedl odborník na nemovitosti v KPMG Pavel Dolák, počet skutečně prázdných bytů je menší.

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica nebo prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala by měli být mezi osobnostmi oceněnými prezidentem Milošem Zemanem letos 28. října. Pražský hrad seznam vyznamenaných každoročně tají, některá jména ale v uplynulých měsících zveřejnil sám Zeman. Ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš řekl, že všichni kandidáti na vyznamenání již o rozhodnutí prezidenta ví. Seznam také již spolupodepsal premiér Andrej Babiš (ANO).

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.