Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Hasiči z jižní Moravy přivezli medaile z extrémního závodu v Polsku

 
středa, 29. května 2019, 12:02

Jihomoravští hasiči si připsali další mezináordní úspěch. Tým hasičů z Brna a Vyškova uspěl v mezinárodní soutěži Firefighter Combat Challenge. Z Polska přivezli jihomoravští hasiči několik medailí.

Soutěž Firefighter Combat Challenge je extrémně náročný závod, kde hasič v plné výstroji s dýchacím přístrojem musí zdolat několik náročných úkolů.

Nejdříve vyběhne po schodišti tři nadzemní podlaží s 20 kilogramovou hadicí, poté vytáhne další dvacetikilovou hadici nahoru pomocí lana, pak následuje cesta po schodišti dolů, přetlačení 75 kilogramového závaží pomocí čtyřkilové palice, dále musí prokličkovat kolem kuželů, potáhnout zavodněnou hadici na 30 metrů a sestřelit terč vodním proudem. Do cíle pak transportuje figurínu na vzdálenost cca 32 metrů.

Video z loňského závodu, který se konal v Jihlavě.

Na jih Moravy putují dvě zlaté medaile

Absolutnm vítězem celé soutěže se stal hasič ze stanice Brno-Líšeň Vít Malenovský, který vyhrál ve věkové kategorii 18-40 let a získal i absolutní prvenství ze všech závodníků.

Ve věkové kategorii nad 40 let vyhrál další jihomoravský závodník - Stanislav Kalvoda ze stanice Brno-Lidická. Vyškovský hasič  Petr Moleš po 10 sekundové penalizaci přišel o šanci na medaili a obsadil 10. místo. Poslední závodník Miroslav Michlovský ze stanice Líšeň obsadil 23. příčku. Ve štafetovém běhu obsadili jihomoravští borci 5. místo.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto HZS JMK
 


 

Kam dál?

Vila Tugendhat je do konce roku vyprodaná, navštívit lze jen zahradu

středa, 29. května 2019, 11:47

Koupit vstupenky na prohlídku brněnské vily Tugendhat, která je na seznamu světového dědictví UNESCO, je v současnosti...

V Brně dnes začínají veletrhy vojenské techniky IDET. Aktivisté...

středa, 29. května 2019, 11:04

Na brněnském výstavišti dnes začíná trojice bezpečnostních veletrhů v čele s veletrhem obranné a bezpečnostní techniky...

Dopravní podnik vydal knihu mapující 150 let městské hromadné dopravy...

středa, 29. května 2019, 10:39

Dopravní podnik města Brna (DPMB) vydává knihu mapující 150 městské hromadné dopravy v moravské metropoli. Slavnostně...

Neboj se (mě)! Na Svoboďáku dnes lidé poznají život nevidomých

středa, 29. května 2019, 10:05

Jak vypadá svět s různými očními vadami či jestli je těžké orientovat se v prostoru za pomocí bílé slepecké hole, to...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš zrušil vrácení neoprávněné dotace dceři Syner Group

Dceřiná firma libereckého stavebního holdingu Syner Group získala evropskou dotaci 10,6 milionu korun na stavbu in-linové dráhy v Liberci, kvůli porušení rozpočtové kázně ji ale měla vrátit. Rozhodnutí o vrácení dotace bylo ale po zásahu současného premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl tehdy ministrem financí, zrušeno. Brusel ale dotaci neproplatil. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). Podobně jako v případu Farmy Čapí hnízdo zde sehrála roli otázka velikosti firmy.

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.