Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští zdravotníci poběží za sny hendikepovaných

 
středa, 22. května 2019, 19:30

Zdravotníci z Jihomoravského kraje poběží štafetu za splnění snu. V Blansku se ve dnech 7. až 8. června 2019 již posedmé sejdou vyznavači aktivního životního stylu, kteří chtějí pomoci lidem se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem, na akci You Dream We Run.

Na začátku června se v Blansku uskuteční největší charitativní akce pod širým nebem s názvem You Dream We Run. Jejím cílem je plnit sny dětem či dospělým osobám se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem. Do letošního ročníku se přihlásilo patnáct zájemců o splnění snů – sedm hendikepovaných dětí a osm dospělých.

Každoročně se z velkého počtu přihlášených vybírá několik šťastlivců, kterým se akce snaží pomoci. Část z nich vybírá speciální porota a o dalších výhercích rozhodne losování veřejné losování, které se naposled uskutečnilo na blanenské radnici konané 23. dubna 2018.

24 hodin běhu pro dobrou věc

Hlavním programem této akce je 24 hodinový štafetový běh družstev, složených z libovolného počtu účastníků jakéhokoli věku. Ty se mohly registrovat na webu akce do 20. května. Podmínkou účasti v charitativním běhu je objednání účastnických triček pro každého člena týmu, a to za základní cenu 200–275 Kč, sponzorskou cenu 300–375 Kč, případně v limitované edici z funkčního materiálu za 1 000 Kč. Výtěžek z prodeje těchto triček pak umožní splnit sny přihlášených hendikepovaných dětí a dospělých.

Jihomoravští záchranáři přijdou v běžeckém

Mezi účastníky se pravidelně objevují také zdravotníci a záchranáři Jihomoravského kraje, kteří jsou zároveň partnery události. Tentokrát se pokusí splnit hned dva sny zároveň. 

Zdeněk Mikulka patřil do týmu zdravotníků a aktivně se účastnil záchranářských akcí. Bohužel mu však štěstí nepřálo a postihla ho mozková příhoda. Podstoupil několik rehabilitačních pobytů, takže se jeho stav výrazně zlepšil. Na tyto pobyty přispěli i jeho kolegové, ať už díky štafetovému běhu nebo veřejné sbírce.

„Náš nemocný kolega je na dobré cestě, stále se mu snažíme pomoci. Naše úsilí, pevně věříme, bude opět zhodnoceno dalšími rehabilitacemi a terapiemi, které Zdenka posunou zase o kousek dál v jeho uzdravování,“ říká Dáša Šimáková z jihomoravské záchranky, která celý běh organizuje a se Zdenkem i jeho rodinou po celou dobu udržuje kontakt.

Davídek se dočká zahradního domku se skluzavkou

Mezi těmi, na které se konečně usmálo štěstí, je i dvouletý Davídek. Od narození měl problémy se zdravím a k jeho onemocnění se bohužel přidal i nádor na ledvině. Malý pacient prodělal řadu vyšetření a náročnou operaci, po které musel Davídek nastoupit na chemoterapie. Ty byly ale úspěšně ukončeny, takže to vypadá, že bude malý bojovník v pořádku. Jeho snem je dřevěný domeček na zahrádku, se skluzavkou a houpačkou.

Poběží se štafeta, 7. až 8. června, nepřetržitě od šestnácti do šestnácti hodin. Akce se tradičně uskuteční v Blansku, už se mi přihlásilo několik desítek kolegů. Chystáme pro ně příjemné zázemí, velký stan, kde budou moct naši sportovci odpočívat. Je to velká výzva a my se toho nebojíme. Naopak, těšíme se, máme silný tým a moc rádi pomůžeme,“ dodává ještě Dáša Šimáková.

Loni běžči trhli rekord

K plnění snů potřebným zřídila organizace PROSEN, která běh pořádá, transparentní účet 2600744766/2010, kam mohou lidé případně i posílat své příspěvky. 

Čtyřiadvacetihodinový charitativní štafetový běh You Dream We Run se v každém z šesti proběhlých ročníků setkával s trvale rostoucím zájmem veřejnosti. Rekordní počet účastníků byl zatím loni, kdy se na běžecké dráze vystřídalo 3 113 běžců z 80 týmů. Ti dohromady uběhli neuvěřitelných 50 100 kol na 400 metrové oválné trati. 

V letošním již sedmém ročníku očekává pořádající organizace PROSEN, spolek na podporu osob sociálně a zdravotně znevýhodněných, účast přibližně 4 000 běžců a celkově více než 5 000 účastníků, kteří se zapojí do veřejné sbírky zakoupením účastnického trička a přispějí tak k možnosti splnit až 15 snů v hodnotě přibližně 1 500 000 Kč.

Připraven bude i bohatý kulturní program

Událost nabízí i bohatý kulturní program, kde vystoupí řada známých umělců. Svoji účast potvrdili například EGO, Láďa Křížek, Raego, QUEEN Revival a další. 

 

Krom koncertů se mohou účastníci těšit i na další doprovodné aktivity jako je např. divadelní, taneční a kouzelnické vystoupení pro děti, malování na obličej, sportování, skákací hrad, workshop žonglování pro začátečníky i pokročilé, koutek s omalovánkami či střelba z laserových zbraní.

 Za šest let své existence dosud akce You Dream We Run splnila sny za více než 3,5 milionu korun. Další informace o charitativním běhu You Dream We Run lze najít na webu www.youdreamwerun.cz

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto www.zzsjmk.cz, www.youdreamwerun.cz
 


 

Kam dál?

FOTO: Pohořelec ožije. Bývalé nevzhledné tržiště oživí...

středa, 22. května 2019, 17:08

Bývalé tržiště Pohořelec mezi ulicemi Kobližná a Jánská v centru Brna dostane nový rozměr. V těchto dnech roste...

Policie pátrá po seniorovi z Boskovicka. V pondělí večer odešel z...

středa, 22. května 2019, 15:30

Včera ve večerních hodinách opustil svůj dům senior na Boskovicku a už se nevrátil. Rodina o něm nemá žádné zprávy....

Průměrná délka života v Česku se za poslední století protáhla o...

středa, 22. května 2019, 09:46

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32...

Rekonstrukce Údolní za stovky milionů nepomohla chodcům ani cyklistům

úterý, 21. května 2019, 18:30

Ulice Údolní konečně prošla rekonstrukcí. Po slavnostním otevření ulice však lidé začali upozorňovat na chybějící...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.

Hamáček pohrozil koncem koalice. Nepřijatelné by pro něj bylo zvolení Semína do Rady ČTK

Pro sociální demokracii by bylo nepřijatelné zvolení kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Michala Semína do Rady ČTK hlasy hnutí ANO. Předseda ČSSD Jan Hamáček dnes při příchodu na jednání vlády novinářům řekl, že pokud by si koaliční partneři nemohli věřit v takto zásadních hlasováních, nemělo by smysl ve vládní spolupráci pokračovat.