Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihomoravští zdravotníci poběží za sny hendikepovaných

 
středa, 22. května 2019, 19:30

Zdravotníci z Jihomoravského kraje poběží štafetu za splnění snu. V Blansku se ve dnech 7. až 8. června 2019 již posedmé sejdou vyznavači aktivního životního stylu, kteří chtějí pomoci lidem se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem, na akci You Dream We Run.

Na začátku června se v Blansku uskuteční největší charitativní akce pod širým nebem s názvem You Dream We Run. Jejím cílem je plnit sny dětem či dospělým osobám se zdravotním hendikepem nebo těžkým životním osudem. Do letošního ročníku se přihlásilo patnáct zájemců o splnění snů – sedm hendikepovaných dětí a osm dospělých.

Každoročně se z velkého počtu přihlášených vybírá několik šťastlivců, kterým se akce snaží pomoci. Část z nich vybírá speciální porota a o dalších výhercích rozhodne losování veřejné losování, které se naposled uskutečnilo na blanenské radnici konané 23. dubna 2018.

24 hodin běhu pro dobrou věc

Hlavním programem této akce je 24 hodinový štafetový běh družstev, složených z libovolného počtu účastníků jakéhokoli věku. Ty se mohly registrovat na webu akce do 20. května. Podmínkou účasti v charitativním běhu je objednání účastnických triček pro každého člena týmu, a to za základní cenu 200–275 Kč, sponzorskou cenu 300–375 Kč, případně v limitované edici z funkčního materiálu za 1 000 Kč. Výtěžek z prodeje těchto triček pak umožní splnit sny přihlášených hendikepovaných dětí a dospělých.

Jihomoravští záchranáři přijdou v běžeckém

Mezi účastníky se pravidelně objevují také zdravotníci a záchranáři Jihomoravského kraje, kteří jsou zároveň partnery události. Tentokrát se pokusí splnit hned dva sny zároveň. 

Zdeněk Mikulka patřil do týmu zdravotníků a aktivně se účastnil záchranářských akcí. Bohužel mu však štěstí nepřálo a postihla ho mozková příhoda. Podstoupil několik rehabilitačních pobytů, takže se jeho stav výrazně zlepšil. Na tyto pobyty přispěli i jeho kolegové, ať už díky štafetovému běhu nebo veřejné sbírce.

„Náš nemocný kolega je na dobré cestě, stále se mu snažíme pomoci. Naše úsilí, pevně věříme, bude opět zhodnoceno dalšími rehabilitacemi a terapiemi, které Zdenka posunou zase o kousek dál v jeho uzdravování,“ říká Dáša Šimáková z jihomoravské záchranky, která celý běh organizuje a se Zdenkem i jeho rodinou po celou dobu udržuje kontakt.

Davídek se dočká zahradního domku se skluzavkou

Mezi těmi, na které se konečně usmálo štěstí, je i dvouletý Davídek. Od narození měl problémy se zdravím a k jeho onemocnění se bohužel přidal i nádor na ledvině. Malý pacient prodělal řadu vyšetření a náročnou operaci, po které musel Davídek nastoupit na chemoterapie. Ty byly ale úspěšně ukončeny, takže to vypadá, že bude malý bojovník v pořádku. Jeho snem je dřevěný domeček na zahrádku, se skluzavkou a houpačkou.

Poběží se štafeta, 7. až 8. června, nepřetržitě od šestnácti do šestnácti hodin. Akce se tradičně uskuteční v Blansku, už se mi přihlásilo několik desítek kolegů. Chystáme pro ně příjemné zázemí, velký stan, kde budou moct naši sportovci odpočívat. Je to velká výzva a my se toho nebojíme. Naopak, těšíme se, máme silný tým a moc rádi pomůžeme,“ dodává ještě Dáša Šimáková.

Loni běžči trhli rekord

K plnění snů potřebným zřídila organizace PROSEN, která běh pořádá, transparentní účet 2600744766/2010, kam mohou lidé případně i posílat své příspěvky. 

Čtyřiadvacetihodinový charitativní štafetový běh You Dream We Run se v každém z šesti proběhlých ročníků setkával s trvale rostoucím zájmem veřejnosti. Rekordní počet účastníků byl zatím loni, kdy se na běžecké dráze vystřídalo 3 113 běžců z 80 týmů. Ti dohromady uběhli neuvěřitelných 50 100 kol na 400 metrové oválné trati. 

V letošním již sedmém ročníku očekává pořádající organizace PROSEN, spolek na podporu osob sociálně a zdravotně znevýhodněných, účast přibližně 4 000 běžců a celkově více než 5 000 účastníků, kteří se zapojí do veřejné sbírky zakoupením účastnického trička a přispějí tak k možnosti splnit až 15 snů v hodnotě přibližně 1 500 000 Kč.

Připraven bude i bohatý kulturní program

Událost nabízí i bohatý kulturní program, kde vystoupí řada známých umělců. Svoji účast potvrdili například EGO, Láďa Křížek, Raego, QUEEN Revival a další. 

 

Krom koncertů se mohou účastníci těšit i na další doprovodné aktivity jako je např. divadelní, taneční a kouzelnické vystoupení pro děti, malování na obličej, sportování, skákací hrad, workshop žonglování pro začátečníky i pokročilé, koutek s omalovánkami či střelba z laserových zbraní.

 Za šest let své existence dosud akce You Dream We Run splnila sny za více než 3,5 milionu korun. Další informace o charitativním běhu You Dream We Run lze najít na webu www.youdreamwerun.cz

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto www.zzsjmk.cz, www.youdreamwerun.cz
 


 

Kam dál?

FOTO: Pohořelec ožije. Bývalé nevzhledné tržiště oživí...

středa, 22. května 2019, 17:08

Bývalé tržiště Pohořelec mezi ulicemi Kobližná a Jánská v centru Brna dostane nový rozměr. V těchto dnech roste...

Policie pátrá po seniorovi z Boskovicka. V pondělí večer odešel z...

středa, 22. května 2019, 15:30

Včera ve večerních hodinách opustil svůj dům senior na Boskovicku a už se nevrátil. Rodina o něm nemá žádné zprávy....

Průměrná délka života v Česku se za poslední století protáhla o...

středa, 22. května 2019, 09:46

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32...

Rekonstrukce Údolní za stovky milionů nepomohla chodcům ani cyklistům

úterý, 21. května 2019, 18:30

Ulice Údolní konečně prošla rekonstrukcí. Po slavnostním otevření ulice však lidé začali upozorňovat na chybějící...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.