Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Lidé v Česku loni na internetu utratili 135 miliard korun. Věnujme část na dobrou věc!

 
pondělí, 13. května 2019, 09:59

Také jste minulý rok nakupovali v internetových obchodech? Pravděpodobně jste tam utratili alespoň 8 500 Kč. Věděli jste, že můžete až 25 % z této částky věnovat zdarma na dobrou věc?

E-commerce na ruském kole

Jestliže Vás tato čísla zaujala, tak nejspíš patříte mezi 48 % populace, která v Česku nakupuje přes internet a díky tomu pravděpodobně dočtete článek dokonce. Na české e-commerce (veškeré obchodní transakce realizované přes internet) je to jako na ruském kole. Internetové obchody investují miliony korun do propagace. Marketingové reklamy nás, budoucí zákazníky, zahrnují reklamou a my se poslušně vrháme vstříc všem produktům, které nesou štítek Sleva, Top, Výprodej a podobně. Ve výsledku je ale každý spokojený. E-shopy mají radost z dostatečného počtu objednávek. Reklamní agentury čekají na proplacení faktur a my bedlivě vyhlížíme, kdy zase přijde událost s názvem Akce. 135 miliard korun je velká spousta peněz, ale nikde se v něm nenachází spojení slov – dobrá věc.

Co bude dál?

Každoročně se obrat e-commerce v Čechách zvyšuje zhruba o 16 %. Jestliže se tímto tempem bude zvyšovat dál, v roce 2025 by podíl na celkovém maloobchodním obratu činil cca 28 %. Obrat e-commerce by tedy byl cca 380 miliard korun. Dokážete si představit, že by alespoň 10, 20 nebo 25 % z této ohromné částky bylo věnováno na dobrou věc? Teoreticky bychom tak mohli změnit život spoustě lidem.

Teď nebo nikdy

Jak ale z tohoto obrovského koláče získat alespoň malý kousek pro charitu? Odpověď nemusí být tak složitá. Stačí si zapamatovat internetovou adresu Podpořit.cz. Tento projekt totiž přichází s efektivním řešením. Ať už nakupujeme na internetu často, kupujeme elektroniku, módu nebo hračky, každým nákupem, díky tomuto portálu, přispějeme na dobrou věc až 25 % z jeho ceny. Ta zůstává stejná, ať už přes portál nakupujeme, či nikoliv. Důležité je zmínit, že čím dříve začneme, tím pomůžeme více.

Komu můžeme pomoct?

Zrovna v tuto chvíli díky Podpořit.cz můžeme pomoct sedmnáctileté Aničce, která trpí mozkovou obrnou spastickou triparézou. To znamená, že její pohybový vývoj byl opožděný. V prvním roce jejího života, když zdravé dítě začíná chodit, se Anička dokázala pouze plazit. Ve třech letech se poprvé s oporou postavila. V šesti letech začala chodit na krátkou vzdálenost pomocí berliček. Nyní používá na kratší vzdálenosti francouzské hole a na delší vzdálenosti invalidní vozík.

Její rodina se teď snaží získat 200 000 Kč, za které by mohla pořídit speciální ortézy a také zajistit rehabilitace, díky kterým by mohla Anička v budoucnu udělat i samostatné krůčky, a to je přesně to, o co všichni společně bojují už sedmnáct let.

Jestli může nakupování na internetu změnit životy lidí, to musíme teprve zjistit. Anička je totiž vůbec první člověk, kterému se Podpořit.cz snaží pomoct. Pokud se zrovna nechystáte nakupovat, nezapomeňte, že i obyčejným sdílením tohoto článku můžete Aničce pomoct.

 


 

Kam dál?

TIPY NA TÝDEN: Slavnosti piva na Riviéře, Burger Street Festival,...

pondělí, 13. května 2019, 09:51

Nevíte, kde vám hlava stojí? Tento týden je tolik zajímavých akcí, které vám klid nedodají. A že počasí dosud nepřálo?...

Nedělní odpoledne v Brně bylo ve znamení ekologie. Do ulic vyšli s...

neděle, 12. května 2019, 20:00

Brnem prošla demonstrace rodičů za klima. Chtějí podpořit studentské stávky a zastupitelům města přednést konkrétní...

Potravinová soběstačnost Česka je katastrofální, prohlásil v Brně...

neděle, 12. května 2019, 16:40

Jako katastrofální označil dnes premiér Andrej Babiš (ANO) údaje o potravinové a zemědělské soběstačnosti České...

Na výstavišti dnes začal Animal Tech. Proti veletrhu protestovali...

neděle, 12. května 2019, 16:22

Na brněnském výstavišti dnes začal veletrh Animal Tech, jež se koná zároveň s Národní výstavou hospodářských zvířat a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.