Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nájem platili, i tak je ale vystěhují. Kvůli neférovému provozovateli ubytovny přijde o střechu nad hlavou 120 lidí

 
pátek, 10. května 2019, 15:00

Nájem platili, ubytování musí stejně opustit. Sto dvacet obyvatel ubytovny v Brně na Olomoucké ulici přijde o střechu nad hlavou. Vlastník budovy totiž vypověděl provozovateli ubytovny smlouvu, protože dlouhodobě za objekt neplatil. Ten ale budovu celou dobu využíval a od ubytovaných vybíral nájem. Celý případ skončil u soudu.

V naprosto neuspokojivém stavu se nyní nachází budova ubytovny na Olomoucké ulici. Přestože celý dům plesniví, žijí v něm i malé děti a důchodci. Za malý pokoj o šestnácti metrech čtverečních, kde se krom plísně objevovali i švábi, přitom provozovatel inkasoval až 12 tisíc měsíčně.

Objekt patří organizaci Armádní servisní, která spadá pod ministerstvo obrany. Majitel vypověděl, že provozovatel ubytovny mu dluží víc jak jeden a půl milionu korun. Magistrát byl na situaci upozorněn už před rokem. Tehdejší koalice varianty bydlení nabídla, opozice je ale přehlasovala. Teď je věc u soudu, ubytovně hrozí uzavření a jejím obyvatelům vystěhování.

Místo pomoci obchod s chudobou

Provozovatel se k situaci na ubytovně odmítl vyjádřit. Jako první na případ upozornil terénní pracovník IQ Roma servis. „Firma Svomi-trading už dva roky vydává lidem smlouvy, kde tvrdí, že je nájemce tohoto domu, což není pravda, ti lidi čerpají dávky, na které nemají nárok, protože smlouvy nejsou platné. Je to asi ten nejhrubší obchod s chudobou, který znám,“ píše na stránkách ČT terénní pracovník IQ Roma servis Jan Milota.

Postarat se má o nájemníky město

Nastává ovšem nepříjemná situace. Pokud budou obyvatelé ubytovny vystěhováni, nebudou mít kam jít. O podvedené nájemníky by se mělo postarat město.

„V případě, že by došlo k uzavření této ubytovny, máme nachystané kapacity tak, abychom se o tyto lidi dokázali postarat,“ uvedl pro Českou televizi náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl (ODS). Jako variantu nabízí opuštěný Červený kopec, kam se loni dočasně nastěhovali obyvatelé ubytovny Šámalova. 

Vizitka autora

 

Šárka Motyčková

Redaktorka Brněnské Drbny (kontakt: motyckova@brnenskadrbna.cz)

Upsaná ilustrátorka

 
Foto pixabay.com

Štítky ubytovna, olomoucká, brno,

 


 

Kam dál?

Dvacátý Highjump s podtitulem Legendy opět v Hřiměždicích

pátek, 10. května 2019, 08:37

V termínu 2. a 3. srpna se v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskuteční jubilejní dvacátý ročník cliffdivingových závodů...

K dětem se přidávají i rodiče. Za klimatickou spravedlnost budou...

čtvrtek, 9. května 2019, 18:20

Nejen studenti. Pochodu za klima se v neděli odpoledne zúčastní tentokrát i rodiče. Chtějí tak vyjádřit podporu...

SLADKÉ BRNO: Příběh průkopníka reklamních sladkostí, jehož stopy...

čtvrtek, 9. května 2019, 17:00

Jsou lidé, jejichž životní příběh by se dal s klidem shrnout do dvou, třech odstavců. V případě Brňana Radomíra Havlíka...

Brno bude zase o něco čistší. Od úterý se začaly vymývat popelnice i...

čtvrtek, 9. května 2019, 16:40

Tento týden začaly Brnem jezdit speciální auta na čištění popelnic a kontejnerů. S jejich pomocí bude ve městě čistší...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.