Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno uspořádá v červenci mistrovství Evropy horských kol

 
středa, 8. května 2019, 15:30

Podruhé v historii uspořádá Česká republika mistrovství Evropy v závodech horských kol. Jeho dějištěm bude od 25. do 28. července trať Brně. Na šampionátu by neměla chybět evropská špička včetně dlouholeté české jedničky Jaroslava Kulhavého.

Uzávěrka přihlášek je sice až 15. července, ale pořadatelé očekávají, že v Brně nebude chybět žádná velká osobnost světové cyklistiky. „Je to jeden z vrcholů sezony i pro mě," řekl na tiskové konferenci olympijský vítěz z Londýna 2012 Jaroslav Kulhavý, který se do závodů zapojí o tomto víkendu a koncem května bude startovat na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě.

V Brně se před šesti lety začala formovat nová trať v pisáreckém areálu Anthropos v blízkosti rekreační zóny Riviéra. V roce 2015 se zde poprvé jel Český pohár, o dva roky později mistrovství republiky. Nyní se Bikearena dočká svého vrcholu v podobě ME.

„Je to hravá, rychlá a technická trať v areálu v blízkosti města," potvrdil Kulhavý současný trend zařazování vrcholných závodů. Jedno kolo má délku 4100 metrů s převýšením 210 metrů. „Trať byla prakticky hotova v předchozích letech, nyní jsme ji jen doupravili a doladili některé detaily," řekl předseda organizačního výboru ME Lubomír Vidlák. Na toto doladění padlo mimo jiné i 650 tun přírodního kamene.

Počet účastníků bude znám až po uzávěrce, nicméně už nyní je jasné, že vedle závodů kategorie elite bude největší zájem o start v kategorii veteránů. „Vždyť Česko je bikovou velmocí," připomněl Vidlák obrovskou popularitu horských kol v Česku. „Jsme rádi, že Brno se bude prezentovat nejen jako město kultury a vědy, ale i jako sportu," těší se na šampionát brněnská primátorka a příležitostná cyklistka Markéta Vaňková (ODS).

Šampionát začne ve čtvrtek 25. července závody veteránů a vyvrcholí v neděli 28. července závody elite mužů i žen.

 

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, kolo.cz
 


 

Kam dál?

Po těžké nemoci zemřel herec Václav Postránecký. Bylo mu 75 let

středa, 8. května 2019, 15:19

Po dlouhé nemoci zemřel v úterý 7. května legendární český herec Václav Postránecký. Bylo mu 75 let.Za svůj život...

Hala Rondo potřebuje rekonstrukci. Přispět by mohl stát i EU

středa, 8. května 2019, 13:30

Strojovna chlazení v hale Rondo potřebuje výměnu. O dotaci z prostředků Státního fondu životního prostředí a zároveň...

Brno postaví na Valchařské patnáct startovacích bytů

úterý, 7. května 2019, 13:53

Brno se chystá postavit dva bytové domy s celkem 15 byty na Valchařské ulici. Projekt vyjde na 46 milionů korun...

Projekt Občanská radnice zviditelní na internetu Brňanům práci města

úterý, 7. května 2019, 13:20

Občané Brna budou mít příležitost zapojit se do fungování města či vyjádřit svůj názor na aktuální problémy. Radní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.