Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hala Rondo potřebuje rekonstrukci. Přispět by mohl stát i EU

 
středa, 8. května 2019, 13:30

Strojovna chlazení v hale Rondo potřebuje výměnu. O dotaci z prostředků Státního fondu životního prostředí a zároveň o půjčku z Evropského fondu pro regionální rozvoj požádá městská společnost STAREZ–SPORT, která sportoviště provozuje.

Hala rondo potřebuje rekonstrukci. Od té poslední, kdy byla zrekonstruována strojovna chlazení, uběhlo již 19 let. Vzhledem k náročnému provozu kompresorů, které jedou až 16 hodin denně po dobu 10 měsíců v roce, se dá počítat se značným opotřebováním. Opravy zařízení budou náročné a také finančně nákladné. V roce 2018 byla Teplárnami Brno doporučena celková studie rekonstrukce strojovny chlazení a návrh byl představenstvu předložen k projednání už 19. září 2018.

Představenstvo společnosti doporučilo rekonstrukci zafinancovat pomocí dotace z prostředků Státního fondu životního prostředí a kombinace dofinancování z rozpočtu města Brna a společnosti STAREZ–SPORT. Současně musí provozovatelé požádat i o půjčku z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Čas mají do konce tohoto roku. 

Rekonstrukci Rondo potřebuje jako sůl

Celkové výdaje se předpokládají ve výši 32,8 milionu Kč, z toho jsou způsobilé výdaje předběžně stanoveny na 27,1 milionu Kč.

„Halu Rondo průběžně vylepšujeme. V nejbližší době se tu nainstalují nové mantinely, střídačky a další vybavení, které bude vyhovovat novým pravidlům Mezinárodní federace ledního hokeje. A v budoucnu čeká obnova i strojovnu chlazení, která už je za hranicí životnosti. Modernizací prospějeme životnímu prostředí a snížíme provozní náklady podle předpokladu o více než tři miliony korun ročně třeba tím, že se využije teplo z procesu chlazení a provoz bude bezobslužný. Dalším cílem je snížení rizika závažných havárií s přítomností nebezpečných látek,“ uvedl člen Rady města Brna pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Společnost STAREZ–SPORT bude žádat o půjčku z EFRR ve výši 9,5 milionu Kč se splatností 10 let (měsíční splátka cca 78 tisíc Kč). Dotace se odhaduje na 6,8 milionu Kč. V případě, že bude projekt úspěšný, a bude mu tedy přiznána dotace a také schválena půjčka, předloží STAREZ–SPORT žádost o poskytnutí účelové investiční dotace z městského Fondu kofinancování projektů až do výše 10,9 milionu Kč. Radní dnes souhlasili se zajištěním půjčky z EFRR formou zřízení zástavního práva k hale Rondo.

Napsal(a) Šárka Motyčková | Foto Tomáš Hrivňák
 


 

Kam dál?

Brno postaví na Valchařské patnáct startovacích bytů

úterý, 7. května 2019, 13:53

Brno se chystá postavit dva bytové domy s celkem 15 byty na Valchařské ulici. Projekt vyjde na 46 milionů korun...

Projekt Občanská radnice zviditelní na internetu Brňanům práci města

úterý, 7. května 2019, 13:20

Občané Brna budou mít příležitost zapojit se do fungování města či vyjádřit svůj názor na aktuální problémy. Radní...

VIDEO: Demonstrace za nezávislou justici. V Brně na Dominikánském...

pondělí, 6. května 2019, 20:00

Brno i Praha. Za nezávislou justici se dnes sešlo demonstrovat okolo 25 000 lidí. Asi tisíc z nich přišlo do Brna na...

FOTO: Za týden se pro cestující otevře nová Čekárna na dolním nádraží

pondělí, 6. května 2019, 13:12

Už za týden se tisícům cestujících, kteří každý den projdou prostorem před dolním nádražím, otevřou nové možnosti, jak...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.