Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Za týden se pro cestující otevře nová Čekárna na dolním nádraží

 
pondělí, 6. května 2019, 13:12

Už za týden se tisícům cestujících, kteří každý den projdou prostorem před dolním nádražím, otevřou nové možnosti, jak příjemně strávit čas při čekání na odjezd nebo příjezd vlaku. Společný projekt několika městských organizací Čekárna nabídne možnost bezplatného připojení k Wi-Fi, prvky zeleně stánky s občerstvením či relaxační zónu.

Na projektu Čekárny spolupracovalo několik organizací i zástupců vedení města napříč politickým spektrem. Čekárna má prostor kultivovat a současně poskytne cestujícím komfort, moderní zázemí i zábavu. Srdce Čekárny bude tvořit osm city modulů uzpůsobených přímo pro tyto účely.

ČTĚTE TAKÉ: Výluka hlavního nádraží potrvá přes rok a postihne většinu cestujících

„Většina prostoru bude opravdu sloužit cestujícím, kteří čekají na své spoje. Zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

město nechalo již v minulosti před dolním nádraží vybudovat parkoviště kiss and ride a přesunulo zastávku městské hromadné dopravy blíže vlakovému nástupišti. Na zastávce přistavují autobusy 61, které slouží jako spojka s hlavním nádražím a místním uzlem městské hromadné dopravy.

Třicet stolů se slunečníky

Čekárna nebudou jen cty moduly, zahrnuje také okolí. Na místě budou foodtrucky s výběrovým občerstvením, které bude reagovat na roční období i přání zákazníků. Jídlo si můžou vzít s sebou na cestu, nebo ho sníst přímo na místě, k dispozici k těmto účelům tu bude zhruba třicet stolů se slunečníky. Díky Veřejné zeleni města Brna rozveselí cestující celoročně kvetoucí botanická oáza.

„Čekárna má návštěvníkům ukázat vlídnou tvář města hned po výstupu z vlaku a všem, kteří dojíždí za prací, zpříjemnit cestování. Turistům navíc v rámci projektu nabídneme navigaci do centra města a kompletní informace o výluce. A to jak na webových stránkách, tak přímo v terénu,“ prozradila ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Prezentace nové Jižní čtvrti i strategických projektů města

V jednom z prosklených modulů bude k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř Čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá. Autorem výstavy i celého projektu Čekárna je Kancelář architekta města Brna. 

„Čekárna a oživení přednádražního prostoru je prvním krokem a možností k tomu, představit obyvatelům i návštěvníkům města směr, jakým se bude rozvíjet nová čtvrť Trnitá. Zároveň chceme ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor,“ vysvětlil Michal Sedláček, ředitel KAM. V dalším city modulu se pak představí brněnské firmy i strategické městské projekty.

Veškeré informace o Čekárně i praktické informace o vlakové výluce a navigace do centra města jsou dostupné na webových stránkách GotoBrno.cz.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MMB
 


 

Kam dál?

FOTO: Brnem jezdily šaliny plné milostných vzkazů 

pondělí, 6. května 2019, 12:19

Všechny šaliny a některé trolejbusy zaplnily 30. dubna a 1. máje tisíce srdcí se vzkazy od Brňáků pro Brno. Jednalo se...

Na brněnském středu nechali vyměnit písek ve všech dětských...

pondělí, 6. května 2019, 10:02

Městská část Brno-střed nechala vyměnit písek na všech 23 dětských pískovištích, které se v centru nacházejí. Důvodem...

S tragicky zesnulým Josefem Šuralem se v Brně přišla rozloučit celá...

pondělí, 6. května 2019, 09:07

Stovky lidí se v neděli odpoledne přišly v brněnském krematoriu na Jihlavské ulici rozloučit s fotbalovým...

VIDEO: Na Moravu přijeli Putinovi Noční vlci. V Brně se střetli s...

neděle, 5. května 2019, 22:00

Kontroverzní motorkářský gang Noční vlci přijel na brněnský Ústřední hřbitov na vzpomínkovou akci k výročí 74....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.