Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Za týden se pro cestující otevře nová Čekárna na dolním nádraží

 
pondělí, 6. května 2019, 13:12

Už za týden se tisícům cestujících, kteří každý den projdou prostorem před dolním nádražím, otevřou nové možnosti, jak příjemně strávit čas při čekání na odjezd nebo příjezd vlaku. Společný projekt několika městských organizací Čekárna nabídne možnost bezplatného připojení k Wi-Fi, prvky zeleně stánky s občerstvením či relaxační zónu.

Na projektu Čekárny spolupracovalo několik organizací i zástupců vedení města napříč politickým spektrem. Čekárna má prostor kultivovat a současně poskytne cestujícím komfort, moderní zázemí i zábavu. Srdce Čekárny bude tvořit osm city modulů uzpůsobených přímo pro tyto účely.

ČTĚTE TAKÉ: Výluka hlavního nádraží potrvá přes rok a postihne většinu cestujících

„Většina prostoru bude opravdu sloužit cestujícím, kteří čekají na své spoje. Zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

město nechalo již v minulosti před dolním nádraží vybudovat parkoviště kiss and ride a přesunulo zastávku městské hromadné dopravy blíže vlakovému nástupišti. Na zastávce přistavují autobusy 61, které slouží jako spojka s hlavním nádražím a místním uzlem městské hromadné dopravy.

Třicet stolů se slunečníky

Čekárna nebudou jen cty moduly, zahrnuje také okolí. Na místě budou foodtrucky s výběrovým občerstvením, které bude reagovat na roční období i přání zákazníků. Jídlo si můžou vzít s sebou na cestu, nebo ho sníst přímo na místě, k dispozici k těmto účelům tu bude zhruba třicet stolů se slunečníky. Díky Veřejné zeleni města Brna rozveselí cestující celoročně kvetoucí botanická oáza.

„Čekárna má návštěvníkům ukázat vlídnou tvář města hned po výstupu z vlaku a všem, kteří dojíždí za prací, zpříjemnit cestování. Turistům navíc v rámci projektu nabídneme navigaci do centra města a kompletní informace o výluce. A to jak na webových stránkách, tak přímo v terénu,“ prozradila ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Prezentace nové Jižní čtvrti i strategických projektů města

V jednom z prosklených modulů bude k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř Čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá. Autorem výstavy i celého projektu Čekárna je Kancelář architekta města Brna. 

„Čekárna a oživení přednádražního prostoru je prvním krokem a možností k tomu, představit obyvatelům i návštěvníkům města směr, jakým se bude rozvíjet nová čtvrť Trnitá. Zároveň chceme ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor,“ vysvětlil Michal Sedláček, ředitel KAM. V dalším city modulu se pak představí brněnské firmy i strategické městské projekty.

Veškeré informace o Čekárně i praktické informace o vlakové výluce a navigace do centra města jsou dostupné na webových stránkách GotoBrno.cz.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto MMB
 


 

Kam dál?

FOTO: Brnem jezdily šaliny plné milostných vzkazů 

pondělí, 6. května 2019, 12:19

Všechny šaliny a některé trolejbusy zaplnily 30. dubna a 1. máje tisíce srdcí se vzkazy od Brňáků pro Brno. Jednalo se...

Na brněnském středu nechali vyměnit písek ve všech dětských...

pondělí, 6. května 2019, 10:02

Městská část Brno-střed nechala vyměnit písek na všech 23 dětských pískovištích, které se v centru nacházejí. Důvodem...

S tragicky zesnulým Josefem Šuralem se v Brně přišla rozloučit celá...

pondělí, 6. května 2019, 09:07

Stovky lidí se v neděli odpoledne přišly v brněnském krematoriu na Jihlavské ulici rozloučit s fotbalovým...

VIDEO: Na Moravu přijeli Putinovi Noční vlci. V Brně se střetli s...

neděle, 5. května 2019, 22:00

Kontroverzní motorkářský gang Noční vlci přijel na brněnský Ústřední hřbitov na vzpomínkovou akci k výročí 74....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.