Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vaňkovka vystavuje slavné filmové klapky a díla nadaných brněnských dětí

 
čtvrtek, 2. května 2019, 09:33

Až do 9. května si mohou návštěvníci v Galerie Vaňkovka prohlédnout putovní výstavu Salon filmových klapek. Kromě 124 originálních děl z letošní kolekce nejslavnějších filmových klapek prezentuje výstava i dalších 60 filmových klapek vytvořených žáky brněnských základních uměleckých škol.

Přesně 2 369 klapek. Tolik unikátních výtvarných děl vzniklo za dosavadních 21 let existence výstavy Salon filmových klapek. Akce je každoročně součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu – Mezinárodního festivalu pro děti a mládež. Tato putovní výstava od 28. dubna zavítá také do Brna, konkrétně do Galerie Vaňkovka.

V Brně se navíc do 22. ročníku výstavy zvané také jako Klapka tour zapojila čtveřice základních uměleckých škol. Jejich žáci výtvarně zpracovali přes 200 papírových filmových klapek. Šedesát nejzajímavějších prací pak bude vystaveno vedle děl takových umělců, jakými jsou například Kristián Kodet, Iva Hüttnerová či Jiří Slíva.

„Chtěli jsme brněnskou zastávku Salonu filmových klapek něčím ozvláštnit a úzce ji propojit s jihomoravskou metropolí. Velmi nás těší nejen to, že účast potvrdily všechny čtyři oslovené školy, ale také obrovský počet klapek, které pro výstavu jejich žáci vytvořili,“ řekl Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. Soutěž pro žáky je rozdělena do tří věkových kategorií. Mladí autoři pěti nejlepších děl v každé z nich pak získají zajímavé ceny, které do soutěže věnovala nejen Galerie Vaňkovka, ale i obchody Pompo a Papeterie KUP či organizátoři Filmového festivalu Zlín.

Klapky děi nadchly

„Filmová tvorba a také filmový festival ve Zlíně se mezi našimi žáky těší velké oblibě. Možnost vytvořit vlastní filmové klapky děti opravdu nadchla,“ uvedla Pavla Dvorská ze Základní umělecké školy Jaroslava Kvapila v Brně. Do soutěže se podle ní přihlásilo skoro sto žáků. Mezi další umělecké školy, které se akce účastní, patří ZUŠ Františka Jílka, ZUŠ Smetanova 8 a ZUŠ Vítězslavy Kaprálové.

Z Brna Klapka tour zamíří přímo do Zlína, kde kromě dvou výstav proběhne také tradiční aukce. Ta se letos uskuteční v neděli 26. května 2019 v Kongresovém centru ve Zlíně v době konání 59. ročníku Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Výtěžek aukce bude stejně jako v přechozích letech věnován na podporu autorských snímků studentů filmových škol a dalším začínajícím tvůrcům. V úterý 28. května dopoledne vybere Nadační fond FILMTALENT ZLÍN na základě soutěže projekty, mezi které se výtěžek aukce rozdělí.

 


 

Kam dál?

FOTO/VIDEO: Zapálené pochodně a bitka mezi demonstranty. Brnem prošel...

středa, 1. května 2019, 21:23

Brnem dnes v podvečer prošel průvod krajně pravicové Národná sociální fronty. Proti několika desítkám pochodujícím se...

Obyvatelé Nového Lískovce mohou využít veřejné grilovací místo

středa, 1. května 2019, 14:49

Obyvatelé Nového Lískovce mohou nyní pořádat venkovní grilovačky. Město totiž nechalo za více než milion korun...

Na dnešní pochod příznivců krajní pravice budou v Brně dohlížet...

středa, 1. května 2019, 14:04

Ulicemi Brna budou dnes pochodovat stovky příznivců krajní pravice s pochodněmi. Na jejich akci bude reagovat řada lidí...

Nevyhazujme, opravujme! Profesionální kutilové z Opravme Česko míří...

středa, 1. května 2019, 11:00

Někdy není třeba pokaženou věc vyhazovat, stačí šikovné ruce. Své o tom ví iniciátoři akce Opravme Česko. Na začátku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.