Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dnešní pochod příznivců krajní pravice budou v Brně dohlížet stovky policistů

 
středa, 1. května 2019, 14:04

Ulicemi Brna budou dnes pochodovat stovky příznivců krajní pravice s pochodněmi. Na jejich akci bude reagovat řada lidí v rámci události Kdo si hraje, nehajluje. Brno tak čeká velmi krušný 1. máj, na bezpečnost v ulicích proto dohlédnou stovky lidí.

Krajní pravice bude pochodovat ze Zelňáku na Mendl

Příznivci Národní a sociální fronty vyjdou v 19 hodin ze Zelného trhu. Podle dřívějších informací plánují pochodovat se zapálenými loučemi.  Průvod půjde po trase Orlí – Masarykova – Nádražní – Hybešova – Václavská – Křížová – Mendlovo náměstí.

O něco dříve se vydá pochod jejich názorových odpůrců na trasu směrem z Dominikánského náměstí ulicí Dominikánskou na Šilingrovo náměstí a odtud Husovou ulicí k Nádražní.

Jihomoravští policisté připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření. Na veřejný pořádek budou dohlížet stovky policistů. Vedle speciální pořádkové jednotky budou v akci i jezdci na koních, psovodi se služebními psy, dopravní policisté, cizinečtí policisté a další. Nezastupitelnou roli při těchto akcích mají také policisté z Antikonfliktního týmu. Nasazeni budou i kriminalisté v civilním oděvu.

„Všem účastníkům shromážděním doporučujeme, aby dbali pokynů organizátorů a v případě nutnosti zákroku (pokud nebude shromáždění probíhat bez narušení zákona) i zasahujících policistů," vyzval policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Podle něj by lidé udělali lépe, kdyby se dnes exponovaným místům vyhnuli. „Pokud nebude zbytí, měli by se rovněž držet striktně pokynů policistů a zdržet se protiprávního jednání," uzavřel Šváb.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Nevyhazujme, opravujme! Profesionální kutilové z Opravme Česko míří...

středa, 1. května 2019, 11:00

Někdy není třeba pokaženou věc vyhazovat, stačí šikovné ruce. Své o tom ví iniciátoři akce Opravme Česko. Na začátku...

Čeká nás pálení čarodějnic. O všech plánovaných ohních by předem měli...

úterý, 30. dubna 2019, 18:01

Dnes večer vzplanou po celé jižní Moravě na ochranu před zlými silami menší i větší vatry. Před námi je totiž...

Brno nakonec sníží počet bytů určených pro lidi v bytové nouzi na...

úterý, 30. dubna 2019, 17:50

Brno chce vyčlenit dalších 60 bytů pro sociální bydlení lidem a rodinám s dětmi v bytové nouzi. Novinářům to dnes řekl...

VIDEO: Při požáru chatky v Brně se popálili dva lidé, strážníci jim...

úterý, 30. dubna 2019, 17:36

Při požáru chatky v brněnské části Komín v noci na dnešek se popálili dva lidé. Na místě jim první pomoc poskytli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.