Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dva a půl milionu na sociální služby. Město se rozhodlo podpořit 50 projektů

 
pátek, 26. dubna 2019, 12:20

Pomoci se brzy dočkají senioři, rodiče postižených dětí nebo cizinci. Příspěvek ve výši 2,5 milionu korun na neziskové organizace, které navazují na sociální služby poskytované ve městě, čeká na schválení od zastupitelů.

Peníze by měly zlepšit kvalitu péče o osoby se zdravotním postižením, pomohou ale také rodičům postižených dětí, přispějí na dopravu klientů sociálních služeb a podpoří zajištění dobrovolníků. 

Díky speciálnímu programu bude městem podpořeno 50 projektů

Nestátní neziskové organizace působící v Brně mohly o peníze žádat do konce loňského října, od té doby probíhalo hodnocení jednotlivých projektů. O podporu žádalo 53 neziskových organizací, které se snažily získat podporu pro 68 projektů. Vybráno jich bylo 50.

„Chtěli jsme peníze v tomto programu uvolnit na projekty, které nemají šanci získat peníze z jiných zdrojů financování, protože svým charakterem a obsahem nenaplňují podle zákona definici jednotlivých druhů sociálních služeb. Přesto jsou to aktivity potřebné, které si naši podporu jednoznačně zaslouží,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pomoci se dočkají senioři i zdravotně či mentálně postižení lidé

Program by se měl postarat o všechny věkové kategorie, od dětí a jejich rodin přes osoby s těžkým zdravotním či mentálním postižením až k seniorům nebo cizincům.

„V některých případech se jedná o nové projekty. Ještě častěji jsou to ale dlouhodobě fungující programy, které už jsou zavedeny a mají svou klientelu,“ dodal náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl.

Napsal Šárka Motyčková | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Alkohol u cyklistů policie netoleruje. Bruslaři jsou na tom podle...

pátek, 26. dubna 2019, 10:30

Cyklostezky v Brně a okolí jsou v posledních dnech nacpané k prasknutí. Lidé vyjíždějí na kolech, kolečkových bruslích...

Brňák si na hotelu v Tatrách spletl okno se záchodem. Při pádu z...

pátek, 26. dubna 2019, 10:23

Tatry jsou už po desetiletí oblíbenou destinací statisíců českých turistů. O chování našich spoluobčanů v Tatrách...

Osm hříchů jižní Moravy. Brněnská destilérka vyrobila gin inspirovaný...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 17:00

V brněnském baru Sedm hříchů si dopřejete ten osmý. Má svou vlastní etiketu a chutná tak jedinečně, jako jižní Morava...

Brno jako první město v Česku finančně podpoří zelené střechy a...

čtvrtek, 25. dubna 2019, 09:00

Brno je prvním městem v republice, které finančně podpoří své občany při boji se suchem. Město vyčlenilo konkrétně 20...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.