Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sportovní odpoledne v Brně vyneslo desítky tisíc korun na pomoc malé bojovnici

 
úterý, 23. dubna 2019, 12:48

Desítky sportovců se sešly za slunečného sobotního odpoledne 20. dubna v tělocvičně Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, aby podpořily malou bojovnici Elenku, která se již od narození potýká se zdravotními problémy. Benefiční akce pořádaná brněnským florbalovým týmem Shooters a iniciativou Dnes pomáhám na ušní implantát pro Elenku nakonec vynesla přes 34 tisíc korun.

Boj už od prvních vteřin na novém světě

Osmiletá Elenka to neměla už od narození vůbec jednoduché. Ihned po porodu lékaři rodičům holčičky oznámili, že se Elenka narodila s rozštěpem páteře a je téměř jisté, že ochrne.

„Nasadili jsme na období několika let bolestivou, ale účinnou Vojtovu metodu, následně také Bohatha metodu a když jsme viděli, jak obrovský posun Elenka dělá, riskli jsme poměrně komplikovanou operaci, která dopadla dobře a Elenka začala chodit. Zázrak," popsala příběh malé bojovnice její maminka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Těch náhod je u nás v posledních týdnech opravdu hodně. ???? Jednou se takhle Dominika doslechla v práci o holčičce, která neslyší a její rodiče se ohromně snaží získat penízky, aby mohli zaplatit operaci, která jí alespoň částečně sluch daruje. Proč by to měli platit rodiče? Protože pojišťovna se rozhodla, že operaci neuhradí... ???? A zase jindy se takhle baví Petra s Dominikou o tom, se že ozvali kluci z @shootersbeta, že chtějí pořádat benefiční florbalový turnaj a penízky někomu darovat, ale neví komu. ???? A takhle to funguje! ❤ Proto Vás zveme na florbalový turnaj, a to v sobotu o Velikonocích, ze kterého půjde výtěžek na operaci a zavedení kochleárního implantátu 8-leté Ellince. ???? Přijďte i Vy podpořit tuto akci a svůj oblíbený tým. A nebo se zapsat do registru dárců kostní dřeně @zapissedozivota (ano, i tuto akci s mladými lidmi k tomu využijeme). Vždyť už víte, že pomáhat nebolí... ???????? FB událost najdete v biu. . . . #dnespomaham #spolecne #dekujeme #sport #tournament #dar #sluch #aznadren #jedunadren #brno #dobryskutek #girl #smile #nature #spring

Příspěvek sdílený DNES POMÁHÁM, z.s. (@dnes_pomaham),

Radost však časem vystřídala další starost – rodiče Elenky si všimli, že holčička nedoslýchá. „Po detailním vyšetření nám bylo sděleno, že trpí oboustrannou silnou ztrátou sluchu, která mohla být Elence indikována už při porodu, ale bohužel ji toto vyšetření neudělali, a tak se o něm dozvídáme až teď," popsala maminka.

Jedinou nadějí pro Elenku se tak stala kochleární implantace. Jenže v tu chvíli přišel boj s pojišťovnou, která zákrok odmítla proplatit. „Čas utíkal a zasvěcení ví, že kochleární implantace se musí udělat v co nejnižším věku dítěte, aby bylo schopno mluvit. Naše boje trvaly 2 roky, změnili jsme zdravotní pojišťovnu a výsledek je stejný. Žádný," dodala matka dcerky. 

Na potřebnou operaci se tak rodiče rozhodli vydat všechny své prostředky, i tak však potřebovali finanční pomoc ve výši půl milionu korun. Díky nadaci Dar sluchu vznikl transparentní účet a veřejná sbírka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Když se spojí sport, skvělí lidé, hezký nápad a super počasí, vznikne něco úžasného ???????????? 34 123 korun pro Elenku a 28 nově zapsaných lidí v registru dárců kostní dřeně, kdy každý z nich může někomu zachránit život ???? @zapissedozivota Bez kluků z @shootersbeta by tohle celé nebylo a díky vám všem i parnetrovi turnaje @florbal4u má Elenka již termín operace ???? Byl to krásný slunečný den a jsme rádi, Že jsme se ho mohly stát součástí . Velké díky také @betyvach , která za námi jela až z Plzně a její pomocnici, bez které bysme to nezvládly ???? Připojujeme gratulaci @shootersbeta za pohár z tohoto turnaje ???????????? Velké díky všem ještě jednou a Krásné Velikonoce ???????????? #dnespomaham #pomahej #zalepsija #florbal #turnaj #brno #velikonoce #dobryskutek #like #smile #sport #super #heroes #thankyou #merci #nice #amazing #help #aznadren

Příspěvek sdílený DNES POMÁHÁM, z.s. (@dnes_pomaham),

Pomohli (nejen) florbalisté

Elence se do dnešního dne rozhodlo pomoci desítky dárců jak z řad jednotlivců, tak kolektivů. Zařadili se mezi ně i brněnští florbalisté z klubu Shooters, kteří se rozhodli zorganizovat charitativní turnaj a oslovili iniciativu Dnes pomáhám. Tu v loňském roce založily dvě mladé slečny z Brna a od té doby se věnují péči o seniory, děti v nemocnicích či pejsky v útulcích.

CELÝ ČLÁNEK: Každá pomoc potěší. Brňanky založily inciativu Dnes pomáhám a dělají radost dětem či seniorům

28 zachráněných životů?

Florbalový turnaj nakonec vynesl nádherných 34 123 korun. „Byl to krásný slunečný den a jsme rádi, že jsme se ho mohly stát součástí. Velké díky klukům ze Shooters a také Bety Vachelové, která za námi jela až z Plzně a její pomocnici, bez které bychom to nezvládly," děkovala po turnaji zakladatelka Dnes pomáhám Petra Pachlová.

Vedle finanční pomoci malé bojovnici měla však akce ještě další chvályhodný rozměr – může zachránit 28 lidských životů. V rámci turnaje se totiž lidé mohli zapisovat do registru dárců kostní dřeně. Ten se tak díky sobotní akci rozrostl o 28 nových jmen.

Přestávku od dobročinných akcí děvčata z Dnes pomáhám neplánují. „Ráda bych pozvala všechny milovníky zvířat 22. května do Mykitchen na akci Pokecej, pomáhej na pomoc útulku pro pejsky Tail story," pozvala Pachlová.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Dnes pomáhám
 


 

Kam dál?

Do Česka se z Itálie dostalo víc než 10 tisíc pstruhů s nebezpečnou...

úterý, 23. dubna 2019, 12:31

Na český trh se dostaly tisíce pstruhů, v jejichž svalovině našli inspektoři Státní veterinární správy (SVS) zakázanou...

Lékařům v Brně se povedl unikát. Jako první v Česku operovali dítěti...

úterý, 23. dubna 2019, 12:04

Lékaři Dětské nemocnice v Brně dali jako první v ČR ušní implantát dítěti do kosti lebky. Novinářům to dnes řekl...

Jak ideálně nastartovat den? Pohodovou svačinkou i s dovozem od Rádia...

úterý, 23. dubna 2019, 09:15

Je libo chlebíček, čerstvé pečivo, ovoce nebo sladkou sušenku? Rádio Petrov dělá Brňanům radost, pohodovou sváču pro...

Mrskání pomlázkou na Velikonoční pondělí má přinést zdraví a jarní...

pondělí, 22. dubna 2019, 08:19

Velikonoční pondělí patří podle tradic chlapcům a dívkám, mládenci ráno a dopoledne čekají na děvčata, koledují a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.