Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sportovní odpoledne v Brně vyneslo desítky tisíc korun na pomoc malé bojovnici

 
úterý, 23. dubna 2019, 12:48

Desítky sportovců se sešly za slunečného sobotního odpoledne 20. dubna v tělocvičně Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, aby podpořily malou bojovnici Elenku, která se již od narození potýká se zdravotními problémy. Benefiční akce pořádaná brněnským florbalovým týmem Shooters a iniciativou Dnes pomáhám na ušní implantát pro Elenku nakonec vynesla přes 34 tisíc korun.

Boj už od prvních vteřin na novém světě

Osmiletá Elenka to neměla už od narození vůbec jednoduché. Ihned po porodu lékaři rodičům holčičky oznámili, že se Elenka narodila s rozštěpem páteře a je téměř jisté, že ochrne.

„Nasadili jsme na období několika let bolestivou, ale účinnou Vojtovu metodu, následně také Bohatha metodu a když jsme viděli, jak obrovský posun Elenka dělá, riskli jsme poměrně komplikovanou operaci, která dopadla dobře a Elenka začala chodit. Zázrak," popsala příběh malé bojovnice její maminka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Těch náhod je u nás v posledních týdnech opravdu hodně. ???? Jednou se takhle Dominika doslechla v práci o holčičce, která neslyší a její rodiče se ohromně snaží získat penízky, aby mohli zaplatit operaci, která jí alespoň částečně sluch daruje. Proč by to měli platit rodiče? Protože pojišťovna se rozhodla, že operaci neuhradí... ???? A zase jindy se takhle baví Petra s Dominikou o tom, se že ozvali kluci z @shootersbeta, že chtějí pořádat benefiční florbalový turnaj a penízky někomu darovat, ale neví komu. ???? A takhle to funguje! ❤ Proto Vás zveme na florbalový turnaj, a to v sobotu o Velikonocích, ze kterého půjde výtěžek na operaci a zavedení kochleárního implantátu 8-leté Ellince. ???? Přijďte i Vy podpořit tuto akci a svůj oblíbený tým. A nebo se zapsat do registru dárců kostní dřeně @zapissedozivota (ano, i tuto akci s mladými lidmi k tomu využijeme). Vždyť už víte, že pomáhat nebolí... ???????? FB událost najdete v biu. . . . #dnespomaham #spolecne #dekujeme #sport #tournament #dar #sluch #aznadren #jedunadren #brno #dobryskutek #girl #smile #nature #spring

Příspěvek sdílený DNES POMÁHÁM, z.s. (@dnes_pomaham),

Radost však časem vystřídala další starost – rodiče Elenky si všimli, že holčička nedoslýchá. „Po detailním vyšetření nám bylo sděleno, že trpí oboustrannou silnou ztrátou sluchu, která mohla být Elence indikována už při porodu, ale bohužel ji toto vyšetření neudělali, a tak se o něm dozvídáme až teď," popsala maminka.

Jedinou nadějí pro Elenku se tak stala kochleární implantace. Jenže v tu chvíli přišel boj s pojišťovnou, která zákrok odmítla proplatit. „Čas utíkal a zasvěcení ví, že kochleární implantace se musí udělat v co nejnižším věku dítěte, aby bylo schopno mluvit. Naše boje trvaly 2 roky, změnili jsme zdravotní pojišťovnu a výsledek je stejný. Žádný," dodala matka dcerky. 

Na potřebnou operaci se tak rodiče rozhodli vydat všechny své prostředky, i tak však potřebovali finanční pomoc ve výši půl milionu korun. Díky nadaci Dar sluchu vznikl transparentní účet a veřejná sbírka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Když se spojí sport, skvělí lidé, hezký nápad a super počasí, vznikne něco úžasného ???????????? 34 123 korun pro Elenku a 28 nově zapsaných lidí v registru dárců kostní dřeně, kdy každý z nich může někomu zachránit život ???? @zapissedozivota Bez kluků z @shootersbeta by tohle celé nebylo a díky vám všem i parnetrovi turnaje @florbal4u má Elenka již termín operace ???? Byl to krásný slunečný den a jsme rádi, Že jsme se ho mohly stát součástí . Velké díky také @betyvach , která za námi jela až z Plzně a její pomocnici, bez které bysme to nezvládly ???? Připojujeme gratulaci @shootersbeta za pohár z tohoto turnaje ???????????? Velké díky všem ještě jednou a Krásné Velikonoce ???????????? #dnespomaham #pomahej #zalepsija #florbal #turnaj #brno #velikonoce #dobryskutek #like #smile #sport #super #heroes #thankyou #merci #nice #amazing #help #aznadren

Příspěvek sdílený DNES POMÁHÁM, z.s. (@dnes_pomaham),

Pomohli (nejen) florbalisté

Elence se do dnešního dne rozhodlo pomoci desítky dárců jak z řad jednotlivců, tak kolektivů. Zařadili se mezi ně i brněnští florbalisté z klubu Shooters, kteří se rozhodli zorganizovat charitativní turnaj a oslovili iniciativu Dnes pomáhám. Tu v loňském roce založily dvě mladé slečny z Brna a od té doby se věnují péči o seniory, děti v nemocnicích či pejsky v útulcích.

CELÝ ČLÁNEK: Každá pomoc potěší. Brňanky založily inciativu Dnes pomáhám a dělají radost dětem či seniorům

28 zachráněných životů?

Florbalový turnaj nakonec vynesl nádherných 34 123 korun. „Byl to krásný slunečný den a jsme rádi, že jsme se ho mohly stát součástí. Velké díky klukům ze Shooters a také Bety Vachelové, která za námi jela až z Plzně a její pomocnici, bez které bychom to nezvládly," děkovala po turnaji zakladatelka Dnes pomáhám Petra Pachlová.

Vedle finanční pomoci malé bojovnici měla však akce ještě další chvályhodný rozměr – může zachránit 28 lidských životů. V rámci turnaje se totiž lidé mohli zapisovat do registru dárců kostní dřeně. Ten se tak díky sobotní akci rozrostl o 28 nových jmen.

Přestávku od dobročinných akcí děvčata z Dnes pomáhám neplánují. „Ráda bych pozvala všechny milovníky zvířat 22. května do Mykitchen na akci Pokecej, pomáhej na pomoc útulku pro pejsky Tail story," pozvala Pachlová.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Dnes pomáhám
 


 

Kam dál?

Do Česka se z Itálie dostalo víc než 10 tisíc pstruhů s nebezpečnou...

úterý, 23. dubna 2019, 12:31

Na český trh se dostaly tisíce pstruhů, v jejichž svalovině našli inspektoři Státní veterinární správy (SVS) zakázanou...

Lékařům v Brně se povedl unikát. Jako první v Česku operovali dítěti...

úterý, 23. dubna 2019, 12:04

Lékaři Dětské nemocnice v Brně dali jako první v ČR ušní implantát dítěti do kosti lebky. Novinářům to dnes řekl...

Jak ideálně nastartovat den? Pohodovou svačinkou i s dovozem od Rádia...

úterý, 23. dubna 2019, 09:15

Je libo chlebíček, čerstvé pečivo, ovoce nebo sladkou sušenku? Rádio Petrov dělá Brňanům radost, pohodovou sváču pro...

Mrskání pomlázkou na Velikonoční pondělí má přinést zdraví a jarní...

pondělí, 22. dubna 2019, 08:19

Velikonoční pondělí patří podle tradic chlapcům a dívkám, mládenci ráno a dopoledne čekají na děvčata, koledují a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.