Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V Pasohlávkách postaví obří tobogán připomínající horskou dráhu, voda na něm poteče i do kopce

 
neděle, 21. dubna 2019, 12:00

Spíše horská dráha než tobogán. Obří rodinnou skluzavku postaví jako novinku v Aqualandu Moravia. Atrakci za desítky milionu korun staví specializovaná firma v Kanadě. Podobnou „chytrou“ atrakci, která návštěvníka před jízdou zváží a tím určí sílu proudu, který ho bude unášet, lze najít například v Texasu.

Tobogán bude měřit 242 metrů a posádku před jízdou automaticky zváží. Důvod? Bezpečnost a šetření vodou, podle váhy totiž dráha určí její množství. Start z nástupiště ve výšce, jenž zhruba odpovídá panelovému domu a převýšení 17 metrů. Na pěti místech navíc posádka tobogánu pojede do kopce. 

„Atrakce představuje naprostý unikát v rámci celé Evropy. Podobný typ lze nejblíže najít na Kanárských ostrovech. A velmi podobnou atrakci pak mají v texaském Galvestonu. Dráhu pro nás vyrábí světová špička ve výrobě tobogánů – kanadská firma Whitewater. Nyní máme hotové jednotlivé díly, které po složení vytvoří českou trikoloru. Zatím rozložený tobogán čeká cesta do Evropy, která zabere zhruba měsíc. Počítáme, že první návštěvníci se na dráze svezou příští rok,“ říká ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Potřebná stavební povolení aquapark již má a skládání atrakce tak začne letos v létě. Horská vodní dráha bude určena pro dva cestující na dvoumístném raftu. Za hodinu stihne odbavit až 250 lidí, svezou se na ní v doprovodu dospělých i děti.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Aqualand Moravia
 


 

Kam dál?

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

neděle, 21. dubna 2019, 08:39

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám...

Stromům v Brně pomůže proti suchu unikátní kondicionér

neděle, 21. dubna 2019, 08:27

Stromům v Brně pomůže udržet vláhu i speciální kondicionér. Takzvaný půdní injektor, který do půdy u stromů vpraví...

VIDEO: Muž chtěl skočit z mostu na Křenové ulici, ve skvělé souhře s...

sobota, 20. dubna 2019, 19:53

Muže stojícího za zábradlím mostu nad řekou Svitavou si v sobotu navečer na Křenové ulici všimli kolemjdoucí a zavolali...

Ester, Evička, Drak nebo Sisi? Brňané můžou rozhodnout o názvu nové...

sobota, 20. dubna 2019, 11:23

Do konce dubna mají Brňané možnost vybrat jméno pro nový typ šaliny, který bude v příštích letech brázdit ulice Brna....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.