Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jižní Moravě dnes začíná sezona cyklobusů

 
pátek, 19. dubna 2019, 13:14

Na jižní Moravě dnes začíná provoz pravidelných cyklobusů. Po postupném rozvoji v předchozích letech zajíždějí do všech turistických oblastí v kraji, celkem jde o 15 pravidelných linek, na jejichž vybraných spojích lze přepravit kolo, uvádí společnost Kordis JMK na svém webu. Vzhledem k možnosti přepravovat kolo i ve vlacích mohou cykloturisté využít v kraji hustou síť linek. Autobusy na vlaky navazují.

Cestující si koupí běžnou jízdenku a celodenní jízdenka pro kolo stojí 70 korun a platí nejen pro cyklobusy, ale i pro vlaky a brněnskou MHD. „Na kratší spojení se však vyplatí jednorázové zónové jízdenky," uvedl mluvčí Květoslav Havlík.

Cyklobusy jezdí o víkendech, svátcích a vybrané spoje denně. Na drtivé většině spojů je za autobusem k dispozici vlek s kapacitou 20 kol a dosud byl plně dostačující. Jen na méně vytížených spojích má autobus na zádi držák pro pět kol.

Z Brna lze převézt kolo na páteřní lince do Znojma, na lince do Bučovic a na lince do Vyškova a Nových Sadů. Z Blanska jezdí spoje do Moravského krasu a na Drahanskou vrchovinu, ze Skalice jede spoj do Jevíčka a z Boskovic do Olešnice. Z Rosic jezdí linka do Mohelna, z Bučovic do Kyjova, ze Znojma dvě linky do Vranova nad Dyjí, kam se dá dostat s kolem i z Uherčic. V Bílých Karpatech jezdí linka z Veselí nad Moravou do Nové Lhoty.

Pokud vyrazí na výlet skupiny o více než deseti lidech, mají se nahlásit dopředu, a to v případě, že chtějí jet vlakem i autobusem. V provozu jsou cyklobusy až do 29. září.
 

Napsal(a) ČTK | Foto BMHD.cz, ilustrační foto
 


 

Kam dál?

Klobásky s vepřovým a hovězím. Jenže bez hovězího. Inspekce odhalila...

pátek, 19. dubna 2019, 12:46

Kabanosy neodmyslitelně patří k polské tradiční kuchyni. U dvou výrobků pocházejících z Polska ale Státní zemědělská a...

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

pátek, 19. dubna 2019, 12:32

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům...

Policisté na jižní Moravě kontrolovali řidiče a rozdávali nealko pivo

pátek, 19. dubna 2019, 11:42

Hned na několika místech jižní Moravy kontrolovali policisté řidiče aut. Zaměřili se především na alkohol za volantem....

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista....

pátek, 19. dubna 2019, 11:35

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.