Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brno opět zboří bariéry. Na Emil Open se utkají handicapovaní sportovci z celé Evropy

 
úterý, 16. dubna 2019, 10:24

Brno bude opět bořit bariéry. Už po osmé se v moravské metropoli utkají handicapovaní sportovci z celé Evropy. Evropské hry handicapované mládeže Emil Open se letos uskuteční na brněnských sportovištích od 12. do 16. června. Přihlásilo se na ně bezmála 900 mladých sportovců ze 17 zemí Evropy.

Na uskutečnění osmého ročníku mezinárodně významné akce se výrazně finančně podílí město Brno. „Vážíme si toho, že město Brno v navýšeném rozpočtu jeden a půl milionu korun podpořilo konání letošního ročníku, a dává tak možnost této akci růst a spolu s námi tak i nadále boří bariéry,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Emil, který akci organizuje, Natálie Bilová.

Finančně na akci pravidelně přispívá i Jihomoravský kraj. Pořadatelé však oslovili všechny kraje Česka s žádostí o finanční podporu jejich sportovců. „Jsme rádi, že většina z nich zareagovala pozitivně a kraje jako Pardubický, Ústecký a Středočeský již dotaci schválili,“ pochvaluje si Bilová.

Zapojení doborovolníků a boření bariér

Podle Bilové boří Emil Open bariéry hned na několika frontách. „V první řadě tu finanční, kdy díky podpoře města umožníme sportovní zážitek tak velkému množství mladých lidí. Většina z nich jsou děti i dospívající z různých typů škol a sociálních zařízení a pro řadu z nich je finanční zátěž bohužel důvodem nucené neúčasti," vysvětlila Bilová.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello Emil Open 2018! ???? #emilopen #brno #emil #open #games #disabled #moveyourwing #hejbnikridlem

Příspěvek sdílený Emil Open (@emil_open),

Jsou tu však i stále bariéry vůči handicapovaným. „Panují zbytečné předsudky, a tak v rámci her plánujeme řadu akcí pro veřejnost, dále zapojení žáků a studentů běžných typů škol jak do řad dobrovolníků, tak do společné sportovní kategorie Mixed," dodala Bilová.

Nový sport a záštita paralympijských vítězů

Akci již tradičně zahájí slavnostní ceremoniál. Toho se zúčastní řada významných osobností, včetně ambasadorů her, mezi které patří i paralympijští vítězové Jirka Ježek či Arnošt Petráček. O program zahájení se postará oblíbený herec a moderátor Jan Kraus.

Emil Open letos nabídne i světovou premiéra nového sportu – ParaPaddleboardingu, který Emil díky partnerství s TJ Lodní sporty představí na brněnské přehradě.

Her se mohou zúčastnit mladí lidé ve věku od 10 do 26 let se zdravotním postižením. Mladí sportovci porovnají síly ve sportovních disciplínách a seznámí se se sportem na vyšší úrovni. Akce také podporuje sociální inkluzi dětí a mladých lidí se zdravotním postižením.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto Emil Open
 


 

Kam dál?

Útočník ničil v brněnském kostele sochy světců, házel po nich...

úterý, 16. dubna 2019, 09:37

Nepochopitelný případ vandalství řeší v těchto dnech brněnští policisté. V sobotu odpoledne přišel zatím neznámý...

Brno bylo vždy jiné, alternativní. Našli bychom tu nová posvátná...

pondělí, 15. dubna 2019, 18:00

Když zůstal po třech dekádách v srpnu roku 2017 přírodní amfiteátr Trutnově opuštěný, mnoho lidí to považovalo za...

Zámecký park v Lednici zůstane lidem přístupný zdarma, z původního...

pondělí, 15. dubna 2019, 15:12

Vstup do parku a zahrad zámku v Lednici na Břeclavsku bude dál zdarma. Po jednání zástupců Národního památkového ústavu...

Maminky v Brně se dnes přidaly k celorepublikovému happeningu....

pondělí, 15. dubna 2019, 11:34

Několik maminek s miminky se v pondělí dopoledne sešlo v pobočce Raiffeisen banky na České ulici v Brně. Kojením na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.