Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V zamčeném autě v centru Brna zkolabovala mladá žena, díky pohotové akci kolemjdoucích přežila

 
úterý, 9. dubna 2019, 09:27

Dramatický boj o život v pondělí odpoledne svedla žena, která zkolabovala uvnitř uzamčeného auta na ulici Bratří Čapků v centru Brna. Ke šťastnému konci dopomohli hlavně pohotoví svědci a profesionální zákrok záchranných složek.

V pondělí před čtvrtou hodinou odpoledne projížděla Sylvie P. autem ulicí bratří Čapků, když musela těsně objet nezvykle zaparkované auto. Při objíždění si všimla, že žena uvnitř auta leží a nehýbe se. 

„Zastavila jsem s dcerou opodál a vrátila se k tomu autu. Stáli tam pán a paní, kteří jeli hned přede mnou asi prý minutu a volali hned sanitku," uvedla Sylvia. „Protože byla v autě zamčená a nejevila známky života, tak jsem vzala kámen z předzahrádky a začala sklo rozbíjet," popsala pohotový zásah Sylvia.

Sklo však údery kamenem vydrželo. Situace si naštěstí všimli řidiči z dalších aut a jeden z nich přinesl hever, kterým nakonec okno rozbil. Ženu v bezvědomí vytáhli společně z auta. „Nějakou paní napadlo zazvonit na přilehlé ambulance lékařů. Jeden vyběhl a zahájil resuscitaci. Do pár minut tam dorazili hasiči i policisté, kteří pokračovali v resuscitaci," popsala svědkyně. 

O chvíli později už byli na místě i záchranáři. Mladou ženu okolo třiceti let, která měla v autě dvě dětské autosedačky, se záchranářům s přispěním předchozí masáže srdce povedlo přivést zpátky k životu. „Naši zdravotníci převzali resuscitaci a rozšířili péči, podařilo se obnovit krevní oběh pacientky," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. 

„Na řízené ventilaci jsme ji následně transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," dodala Bothová. Mladou matku se tak podařilo zachránit díky odborné první pomoci a hlavně pohotovosti a starosti kolemjdoucích.


Pokud se do podobné situace dostanete, je dobré vědět, jak správně poskytovat první pomoc. V první řadě je však nejdůležitější ochota jednat! 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Brňané se o víkendu díky Open House Brno podívají do 69 běžně...

pondělí, 8. dubna 2019, 09:50

Otevřít veřejnosti místa, která zůstávají po zbytek roku nepřístupná. Takový je cíl celosvětové akce Open House, které...

Rodící maminka už to do nemocnice nestihla, zdravého chlapečka...

pondělí, 8. dubna 2019, 09:32

Dramatické chvíle se šťastným koncem prožili čerství rodiče v Čebíně na Tišnovsku. Nastávající maminka začala rodit,...

Klimatizace, peřiny či dámský kožich. Brněnští strážníci napěchovali...

neděle, 7. dubna 2019, 12:17

Stovky lidí se v Brně v sobotu zapojily do akce Ukliďme Česko. Ruku k dílu přiložili také brněnští strážníci. Těch se...

Brno je první městem v republice, kde smog překročil povolené limity....

sobota, 6. dubna 2019, 08:00

Brno je letos prvním městem, které v České republice vyčerpalo na jedné z měřicích stanic takzvanou smogovou kvótu,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.