Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klimatizace, peřiny či dámský kožich. Brněnští strážníci napěchovali při sobotním úklidu sto pytlů odpadu

 
neděle, 7. dubna 2019, 12:17

Stovky lidí se v Brně v sobotu zapojily do akce Ukliďme Česko. Ruku k dílu přiložili také brněnští strážníci. Těch se ve volném čase sešlo na padesát a společně na vybraných úsecích nasbírali 100 plných pytlů odpadků.

Strážníci našli i injekční stříkačky

Ve svém volném čase strážníci vyrazili odstraňovat odpad hned do tří lokalit a neodradilo je ani nevlídné počasí. S jasným cílem pročesávali okolí frekventované Hradecké radiály, úsek z Lesné do Sadové i Zamilovaný hájek, kde nejčastěji nacházeli pohozené plechovky od energetických nápojů, plastové lahve, polystyren či krabice.

Našly se i aplikační pomůcky, které strážníci předali k odborné likvidaci. Ojedinělé bohužel nebyly ani pneumatiky.

Pnumatiky, klimatizace a dámský kožich

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Mezi kuriózní nálezy, které při letošním úklidu prošly strážníkům rukama, patřily: klimatizace, dámská obuv na podpatku, pánská teniska, hliníkové nádobí, umyvadlo, trenýrky, výstražná cedule s nápisem „Pozor, procházíte staveništěm“, dva kazetové magnetofony, poklice na auto, peřiny, okapy, stan, kočárky, kufry, židle, matrace, hrnce, části dopravních značek, kus vlnitého plechu, trubka od vysavače a dokonce i dámský kabát s kožíškem.

ČTĚTE TAKÉ: Dobrovolníci z celého Brna vyrazí uklízet přírodu 

Během sobotní akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko naplnili strážníci odpadem téměř sto pytlů a na velkých hromadách kromě toho skončilo i několik pneumatik. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Test dětských autosedaček: dva modely naprosto propadly, pro děti...

sobota, 6. dubna 2019, 10:01

Spotřebitelská organizace dTest varuje před koupí dvou nebezpečných autosedaček, které mohou v případě nehody vážně...

Brno je první městem v republice, kde smog překročil povolené limity....

sobota, 6. dubna 2019, 08:00

Brno je letos prvním městem, které v České republice vyčerpalo na jedné z měřicích stanic takzvanou smogovou kvótu,...

Sezóna nájezdů trhačů medvědího česneku na jižní Moravě začala. Někde...

sobota, 6. dubna 2019, 07:00

Nájezdy trhačů medvědího česneku do přírody v Jihomoravském kraji začaly. Rostlinu volně trhat lze, ale jsou místa, kde...

VIDEO: Záběry nehody očima hasičů odhalují nepěkný pohled na vnitřek...

pátek, 5. dubna 2019, 16:00

Nový pohled na následky pondělní havárie trolejbusu a šaliny vnáší video, které v pátek odpoledne zveřejnili...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.