Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Klimatizace, peřiny či dámský kožich. Brněnští strážníci napěchovali při sobotním úklidu sto pytlů odpadu

 
neděle, 7. dubna 2019, 12:17

Stovky lidí se v Brně v sobotu zapojily do akce Ukliďme Česko. Ruku k dílu přiložili také brněnští strážníci. Těch se ve volném čase sešlo na padesát a společně na vybraných úsecích nasbírali 100 plných pytlů odpadků.

Strážníci našli i injekční stříkačky

Ve svém volném čase strážníci vyrazili odstraňovat odpad hned do tří lokalit a neodradilo je ani nevlídné počasí. S jasným cílem pročesávali okolí frekventované Hradecké radiály, úsek z Lesné do Sadové i Zamilovaný hájek, kde nejčastěji nacházeli pohozené plechovky od energetických nápojů, plastové lahve, polystyren či krabice.

Našly se i aplikační pomůcky, které strážníci předali k odborné likvidaci. Ojedinělé bohužel nebyly ani pneumatiky.

Pnumatiky, klimatizace a dámský kožich

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Mezi kuriózní nálezy, které při letošním úklidu prošly strážníkům rukama, patřily: klimatizace, dámská obuv na podpatku, pánská teniska, hliníkové nádobí, umyvadlo, trenýrky, výstražná cedule s nápisem „Pozor, procházíte staveništěm“, dva kazetové magnetofony, poklice na auto, peřiny, okapy, stan, kočárky, kufry, židle, matrace, hrnce, části dopravních značek, kus vlnitého plechu, trubka od vysavače a dokonce i dámský kabát s kožíškem.

ČTĚTE TAKÉ: Dobrovolníci z celého Brna vyrazí uklízet přírodu 

Během sobotní akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko naplnili strážníci odpadem téměř sto pytlů a na velkých hromadách kromě toho skončilo i několik pneumatik. 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
 


 

Kam dál?

Test dětských autosedaček: dva modely naprosto propadly, pro děti...

sobota, 6. dubna 2019, 10:01

Spotřebitelská organizace dTest varuje před koupí dvou nebezpečných autosedaček, které mohou v případě nehody vážně...

Brno je první městem v republice, kde smog překročil povolené limity....

sobota, 6. dubna 2019, 08:00

Brno je letos prvním městem, které v České republice vyčerpalo na jedné z měřicích stanic takzvanou smogovou kvótu,...

Sezóna nájezdů trhačů medvědího česneku na jižní Moravě začala. Někde...

sobota, 6. dubna 2019, 07:00

Nájezdy trhačů medvědího česneku do přírody v Jihomoravském kraji začaly. Rostlinu volně trhat lze, ale jsou místa, kde...

VIDEO: Záběry nehody očima hasičů odhalují nepěkný pohled na vnitřek...

pátek, 5. dubna 2019, 16:00

Nový pohled na následky pondělní havárie trolejbusu a šaliny vnáší video, které v pátek odpoledne zveřejnili...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena ČTK v prestižní soutěži Czech Press Photo, která se uděluje za zpravodajskou fotografii, která má výjimečné novinářské kvality – aktuálnost, pohotovost a výstižnost. Vítězná série fotek s vojáky vznikla letos 21. září v rámci oslav 100 let libereckého chemického vojska.

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za hajlování na dubnové demonstraci hnutí SPD. Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.