Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Záběry nehody očima hasičů odhalují nepěkný pohled na vnitřek bouraného trolejbusu

 
pátek, 5. dubna 2019, 16:00

Nový pohled na následky pondělní havárie trolejbusu a šaliny vnáší video, které v pátek odpoledne zveřejnili jihomoravští hasiči. Na videu jsou následky hrozivé srážky z pohledu cestujících - zdemolovaná kabina řidiče, polámané sedačky, vysypané sklo, krev na zemi. Při pondělní nehodě se zranilo 40 lidí, několik velmi vážně. Všichni naštěstí přežili.

Na místě nehody zasahovalo v pondělí 1. dubna téměř 40 hasičů. Celý zákrok byl ukázkou perfektní spolupráce všech bezpečnostních složek.

Ve čtvrtek po poledni se na internetu objevilo video zachycující srážku trolejbusu se šalinou. Na záběrech lze vidět, jak trolejbus v poslední vteřině nečekaně zahne doleva a čelně tak narazí do tramvaje. 

Nehoda je stále v šetření policistů. Ti podle mluvčího Pavla Švába pracují na objasnění všech možných příčin. „Z ohledání místa dopravní nehody a dalších dosud provedených úkonů trestního řízení se jeví jako nejpravděpodobnější verze technická závada na trolejbusu," uvedl mluvčí.

NAPSALI JSME: Za pondělní nehodou podle policistů nejspíše stojí technická závada trolejbusu 

Rozhodující budou podle něj výsledky znaleckého zkoumání. „V tuto chvíli případ prověřujeme jako podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," dodal mluvčí. Podle posledních poznatků policistů i Drážní inspekce však za nehodu s největší pravděpodobností může technická závada na trolejbusu.

ČTĚTE TAKÉ: Všichni zranění cestující ze včerejší nehody mají podle odborníka nárok na vysoká odškodnění 

Policisté zároveň žádají všechny zraněné z pondělní nehody, aby kontaktovali vyšetřovatele případu a domluvili se na termínu podání vysvětlení. „Telefonovat mohou v pracovní době na telefon 974 628 311," uzavřel Šváb.

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto HZS JMK
 


 

Kam dál?

Dobrovolníci z celého Brna zítra vyrazí uklízet přírodu

pátek, 5. dubna 2019, 11:21

Tisíce dobrovolníků vyráží každý rok ve vybraný dubnový den udělat okolí svého bydliště příjemnější. Díky akci Ukliďme...

Sociální fond pro pomoc potřebným dostal od města milionovou dotaci

čtvrtek, 4. dubna 2019, 17:00

Na nemocné děti už nebudeme muset sbírat víčka. Město přidělilo sociálnímu nadačnímu fondu města Brna milionovou dotaci...

VIDEO: Palubní kamera odhalila pondělní čelní srážku trolejbusu s...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 13:14

Co se stalo vteřiny před pondělní vážnou nehodou šaliny a trolejbusu? Sociálními sítěmi zprvu kolovaly zvěsti o...

Žena sklízela medvědí česnek v brněnské přírodní rezervaci

čtvrtek, 4. dubna 2019, 12:09

Ne všechno, co najdete růst v přírodě, si můžete beztrestně odnést domů. Jsou totiž místo, kde je zakázáno trhat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?