Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dobrovolníci z celého Brna zítra vyrazí uklízet přírodu

 
pátek, 5. dubna 2019, 11:21

Tisíce dobrovolníků vyráží každý rok ve vybraný dubnový den udělat okolí svého bydliště příjemnější. Díky akci Ukliďme Česko je tak každý rok příroda zbavena desítek tun odpadu. Pozadu nebudou letos ani v Brně, podle interaktivní mapy se v sobotu 6. dubna chystá úklid na desítkách míst. Do akce se zapojí například i strážníci.

Od deváté hodiny ráno potkáte doborovolníky s rukavicemi a pytli na odpadky v lužáneckém parku, kde úklid organizuje personál Jazykové školy Jílek. „Je potřeba jít příkladem a ukázat, že ekologické chování má smysl. V dnešní době ale zdaleka nestačí třídit odpad," prohlásila organizátorka lužáneckého úklidu Bára Aydin.

Úklid jednotlivých míst mohou organizovat například školy, soukromé společnosti i jednotlivci. Dobrovolníci vyjdou zvelebit ulice či přírodu napříč celým Brnem. Mapu úklidů najdete na webových stránkách Ukliďme Česko.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Městská policie vyšle jen na úklid do ulic padesát strážníků

Do akce se již tradičně zapojí také brněnští strážníci. Ruce k dílu přiloží ve svém volném čase už popáté a sejdou se v takovém počtu, že budou rozděleni do tří samostatných úklidů. „Dvacítka strážníků bude odstraňovat odpad v okolí vytížené Hradecké radiály, dvě desítky se vypraví i z Lesné do Sadové a dalších deset se připojí k úklidu cesty k Zamilovanému hájku," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Akce odhalí černé skládky

Zájem městské policie o událost má přitom podtext přímo v činnosti hlídek. „Při práci odhalíme za rok zhruba padesát černých skládek a svými kontrolami i postihy vedeme veřejnost k udržování pořádku. Chceme jít příkladem a symbolicky ukázat, že tato starost o okolí je nám vlastní i v osobním volnu,“ prohlásil vedoucí odboru pořádkových útvarů MP Brno Pavel Čermák.

 

 

 

Vizitka autora

 

Martin Šeda

Šéfredaktor Brněnské Drbny (kontakt: sefredaktor@brnenskadrbna.cz)

Něžný barbar & Hospodský pábitel

 
Foto ilustrační foto, Veolia
 


 

Kam dál?

Sociální fond pro pomoc potřebným dostal od města milionovou dotaci

čtvrtek, 4. dubna 2019, 17:00

Na nemocné děti už nebudeme muset sbírat víčka. Město přidělilo sociálnímu nadačnímu fondu města Brna milionovou dotaci...

VIDEO: Palubní kamera odhalila pondělní čelní srážku trolejbusu s...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 13:14

Co se stalo vteřiny před pondělní vážnou nehodou šaliny a trolejbusu? Sociálními sítěmi zprvu kolovaly zvěsti o...

Žena sklízela medvědí česnek v brněnské přírodní rezervaci

čtvrtek, 4. dubna 2019, 12:09

Ne všechno, co najdete růst v přírodě, si můžete beztrestně odnést domů. Jsou totiž místo, kde je zakázáno trhat...

Brno chce u soudu prokázat, že je vlastníkem komunikací okolo...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 12:00

Brno podalo žalobu na určení vlastnictví komunikací v lokalitě Ponava. Novinářům to ve středu sdělila primátorka Brna...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.